Offseason 2014: Non-stop update

Na kalendarzu lipiec, a więc oficjalnie już rozpoczęliśmy czas wolnej agentury. Dokładnie o 6:00 czasu polskiego skończyły obowiązywać kontrakty zawodników i dokładnie o 6:00 czasu polskiego przedstawiciele klubów NBA mogli dzwonić lub też stawiać się osobiście u wszystkich wolnych agentów. Jak co roku będziemy na bieżąco relacjonować offseason, codziennie zbierając w jednym miejscu wszystkie plotki. Tych jak zawsze będzie z pewnością sporo, tym bardziej że całe lato zapowiada się bardzo ciekawie, a na rynku jest sporo znanych i uznanych nazwisk. Tutaj możecie przeczytać, czym Celtics dysponują i jak będą mogli pozyskiwać zawodników oraz pytać o wszelkie niejasności. Zaczynamy!

UPDATE – 11 lipca, 2:31

 • (Timi) Dzień ogłoszeń w Bostonie – najpierw Celtics ogłosili już oficjalnie trójstronny deal z Cleveland Cavaliers oraz Brooklyn Nets, a dosłownie przed chwilą ogłosili również, że wybrani przed dwoma tygodniami w drafcie James Young oraz Marcus Smart oficjalnie podpisali zawodowe kontrakty. A to oznacza, że nie mogą być oni wytransferowani przez 30 kolejnych dni.

UPDATE – 9 lipca, 18:38

 • (Timi) W końcu fajerwerki! No, może takie małe. Ale jednak. Celtics pomagają Cleveland Cavaliers w czyszczeniu czapki płac i włączają się w trójstronny deal właśnie z Kawalerzystami oraz z Brooklyn Nets. Celtowie oddają Cavs swój pick w drugiej rundzie oraz trade exception. Nets otrzymują Jarretta Jacka oraz Sergeya Kasareva (obaj z Cavs), natomiast do Bostonu wędrują Marcus Thornton z Nets, Tyler Zeller z Cavs oraz pick w pierwszej rundzie Draftu 2016 od Cavs (chroniony do top10).

UPDATE – 9 lipca, 18:30

 • (Timi) Celtics byli wśród zespołów, które rozmawiały z Gordonem Haywardem na temat jego dołączenia do zespołu, ale koniec końców to Charlotte Hornets zaproponowali mu maksymalny, wart $63 milionów dolarów kontrakt na cztery kolejne lata gry. Hayward jest zastrzeżonym wolnym agentem, tak więc teraz piłeczka po stronie Utah Jazz, którzy najprawdopodobniej ten kontrakt wyrównają. I tym sposobem Hayward będzie zarabiać w przyszłym sezonie prawie $16 milionów dolarów.

UPDATE – 8 lipca, 15:15

 • (Timi) Celtics cały czas próbują pozyskać Love’a, ale według raportów nie rozmawiali z Wolves przez ponad tydzień. Inne raporty donoszą też, że Celtowie nie rozmawiali także z Lance’em Stephensonem.
 • (Timi) Marcus Smart oficjalnie podpisał kontrakt z Celtics, a to oznacza że od dnia dzisiejszego nie może być on włączony w jakąkolwiek wymianę przez kolejnych trzydzieści dni. Ustalona z góry płaca Smarta z racji wyboru z szóstym numerem draftu to nieco ponad $2.7 milionów dolarów, ale Celtics prawdopodobnie dadzą o 20 procent więcej, tak samo jak w poprzednich latach.
 • (Timi) Jak podają źródła, Danny Ainge wciąż stara się o Kevina Love’a i w tym celu próbuje zebrać jak najwięcej przydatnych assetów, z których mógłby stworzyć jedną wielką paczkę, którą następnie wysłałby do Timberwolves. A to oznacza, że w grę wchodzi także pozyskanie kilku wolnych agentów, którzy następnie zostaną wytransferowani do Minnesoty. Być może będzie do tego potrzebny trójstronny deal, kto wie. Na razie wszyscy wciąż czekają na decyzje najważniejszych wolnych agentów.

UPDATE – 8 lipca, 00:32

 • (Timi) Gary Washburn z Boston Globe podaje, że Celtics najprawdopodobniej wycofali się z walki o Krisa Humphriesa, odpuszczając tym samym jednego z dwóch swoich wolnych agentów. Wydaje się więc, że Humphries spędził w Bostonie jeden i tylko jeden sezon. Najpoważniejszymi kandydatami na nowy klub dla Humphriesa są ekipy Washington Wizards oraz Charlotte Hornets.

UPDATE – 7 lipca, 22:45

 • (Timi) Chris Broussard podaje, że Celtics są jednym z trzech zespołów – obok Los Angeles Lakers i Dallas Mavericks – zainteresowanymi usługami Lance’a Stephensona z Indiana Pacers.

UPDATE – 7 lipca, 19:05

 • (Timi) Okej, jest jeden update, ale z Celtami związany tylko pośrednio. Josh McRoberts jest łączony z Miami Heat, z którymi ma podpisać kontrakt za pełny wyjątek MLE, co oznacza, że Heat raczej na pewno nie pozyskają już Krisa Humphriesa, który sam będzie pewnie chciał podpisać kontrakt o podobnej wartości ($5 milionów dolarów rocznie?).
 • (Timi) Żadnych nowych update’ów, tak więc mamy jeden własny – zaktualizowałem zakładkę salary cap, gdzie prócz rozpiski kto i ile będzie zarabiać w przyszłych sezonach znajdziecie też wiele innych przydatnych informacji. W razie pytań – pytać (shoutbox lub mail), zawsze można uzupełnić zakładkę kolejnymi informacjami. Postaram się aktualizować ją na bieżąco.

UPDATE – 6 lipca, 19:58

 • (Timi) Ciężko szukać nowych informacji z obozu Celtics tego lata. Bardzo ciężko. Przed dwoma dniami pisaliśmy, że kilka drużyn jest zainteresowanych Krisem Humphriesem. W tym momencie najmocniej skupiają się na nim Miami Heat, ale Humphries otrzymał też sygnały od Washington Wizards oraz Charlotte Hornets. Sprowadzeniem go z powrotem na kolejny sezon są również zainteresowani Celtics.

UPDATE – 5 lipca, 22:48

 • (Timi) Ni z gruchy, ni z pietruchy, ale Woj do swoich tweetów wtrąca nagle, że Danny Ainge cały czas stara się wymyślić jakiś kreatywny sposób na pozyskanie Kevina Love’a z Minnesota Timberwolves. Mówi się, że tym kreatywnym sposobem jest włączenie do wymiany kolejnego zespołu lub kolejnych zespołów. No cóż, to że Ainge cały czas będzie próbował pozyskać Love’a było więcej niż pewne.

UPDATE – 4 lipca, 11:57

 • (Timi) Celtics są jednym z pięciu zespołów, które rozmawiały z Krisem Humphriesem, czyli bostońskim niezastrzeżonym wolnym agentem. Swoje zainteresowanie wykazały też drużyny Los Angeles Clippers, Dallas Mavericks, Minnesota Timberwolves oraz Miami Heat.

UPDATE – 3 lipca, 23:23

 • (Timi) Według raportów lista preferowanych przez Isaiaha Thomasa wygląda następująco: Lakers, Heat, Pistons – w takiej też kolejności. Nie ma więc Celtics, z którymi Thomas jest łączony od jakiegoś czasu. Przypomnijmy, że to właśnie Ainge i spółka byli pierwszymi, którzy się do Thomasa odezwali.
 • (Timi) Darren Collison podpisał trzyletni kontrakt wart $16 milionów dolarów z Sacramento Kings. Czy to oznacza, że Królowie znaleźli sobie nowego podstawowego rozgrywającego, przestając tym samym interesować się Rajonem Rondo? Tego nie wiadomo
 • (Timi) Marc Stein donosi, że Indiana Pacers próbowali porozmawiać z Phoenix Suns o ewentualnej wymianie Gorana Dragicia, ale kluby nie doszły na razie do porozumienia. Stein dodał również, że według plotek Larry Bird, czyli człowiek pociągający za sznurki w Pacers, próbuje również wciągnąć w jakiś większy – obejmujący kilka zespołów – deal, w który zaangażowany miałby być Rajon Rondo.

UPDATE – 3 lipca, 12:10

 • (Timi) Brooklyn Nets rozmawiają z Los Angeles Clippers na temat wymiany obejmującej Paula Pierce’a. Na razie są to tylko rozmowy, ale Clippers to bardzo prawdopodobna opcja na nowy klub Pierce’a, który jest niezastrzeżonym wolnym agentem. 36-latek rozmawiał już podobno z Dokiem Riversem, czyli obecnym trenerem Clippers, a w przeszłości coachem Celtics. Na ten moment wydaje się więc, że na ewentualny powrót Pierce’a do Bostonu przyjdzie nam jeszcze poczekać.
 • (Timi) Minnesota Timberwolves mogą być zainteresowani Krisem Humphriesem, który jest niezastrzeżonym wolnym agentem. Wilki chciałyby podpisać z nim jednoroczną umowę.
 • (Timi) Wczoraj Celtics podpisali nową umowę z Averym Bradleyem, ale prócz tego odnośnie Bostonu jest jakoś dziwnie cicho. Widocznie to cisza przed burzą.

UPDATE – 2 lipca, 15:50

 • (Timi) Znamy już warunki tej umowy – Bradley zarobi $32 miliony dolarów za cztery lata gry. Kontrakt ten jest w pełni gwarantowany, czyli nie posiada żadnych opcji zespołu lub zawodnika.
 • (Timi) Steve Bulpett donosi, że Celtics porozumieli się z Averym Bradleyem co do nowego kontraktu!

UPDATE – 2 lipca, 13:33

 • (Timi) Kent Bazemore spotka się z przedstawicielami San Antonio Spurs w przyszły wtorek, a z przedstawicielami Boston Celtics dzień później, czyli w przyszłą środę.
 • (Timi) Celtics cały czas są łączeni z Isaiahem Thomasem, którym interesują się też Los Angeles Lakers, Miami Heat, Detroit Pistons, Phoenix Suns oraz Dallas Mavericks. Ci ostatni – a właściwie Mark Cuban – dzwonili wczoraj do zastrzeżonego wolnego agenta Sacramento Kings.
 • (Timi) Dosłownie żadnej nowej plotki odnośnie Celtics zeszłej nocy. No, choć można wyeliminować Marcina Gortata z listy potencjalnych celów – Polak podpisał wczoraj 5-letnią umowę z Washington Wizards wartą $60 milionów dolarów.

UPDATE – 1 lipca, 22:13

 • (Timi) A. Sherrod Blakely podaje, że Celtics są „zakochani” w Haywardzie, ale szanse na jego pozyskanie są znikome. Jazz mają bowiem wyrównać każdą ofertę, jaką otrzyma ich najlepszy zawodnik w zeszłym sezonie. Blakley dodał też, że Celtics mają większe szanse, by pozyskać zawodników na zasadzie transferu, aniżeli z wolnej agentury.

UPDATE – 1 lipca, 21:32

 • (Timi) Baxter Holmes doniósł, że z Gordonem Haywardem kontaktowali się i coach Stevens, i Danny Ainge. Zainteresowanie stron jest obopólne – zarówno Stevens chciałby ponownie współpracować z Haywardem (z którym miał już styczność na uniwerku Butler), jak i Hayward nie miałby podobno nic przeciwko, by znów za trenera mieć Stevensa.

UPDATE – 1 lipca, 20:30

 • (Timi) Sean Deveney napisał, że Celtics kontaktowali się zeszłej nocy także z Jordanem Hillem, czyli niezastrzeżonym wolnym agentem Los Angeles Lakers. Hill to podkoszowy, który w ostatnim sezonie w barwach Lakers notował średnio 9.7 punktów oraz 7.4 zbiórek w 20 minut gry.
 • (Timi) Mark Murphy z Boston Herald doniósł, że Celtowie kontaktowali się ostatniej nocy z około trzydziestoma wolnymi agentami, wśród których byli m.in. Gordon Hayward oraz Chandler Parsons.

UPDATE – 1 lipca, 10:06

 • (Timi) Jak donosi Marc J. Spears, Philedelphia 76ers kontaktowali się z Averym Bradleyem, który jest zastrzeżonym wolnym agentem. Do 23-latka odezwali się także Celtics.
 • (Timi) Ten sam Alex Kennedy doniósł, że Celtics byli pierwszym zespołem, który odezwał się do zastrzeżonego wolnego agenta Isaiaha Thomasa z Sacramento Kings. Dzwonił oczywiście generalny menedżer Celtics, czyli Danny Ainge. Warto przypomnieć, że Thomas już od jakiegoś czasu pojawia się w plotkach odnośnie Celtics, a powszechnie wiadomo, że Kings także od dłuższego czasu interesują się pozyskaniem Rajona Rondo. Z Thomasem kontaktowały się także ekipy Los Angeles Lakers, Miami Heat, Phoenix Suns, Detroit Pistons, Dallas Mavericks i Golden State Warriors.
 • (Timi) Alex Kennedy podaje, że Boston Celtics są wśród zespołów, które mogą być zainteresowane Kentem Bazemore’em, czyli niezastrzeżonym wolnym agentem Los Angeles Lakers. Do Bazemore’a dzwonić miał trener Brad Stevens. Spodziewa się, że tym byłym zawodnikiem Warriors interesować mogą się też drużyny Dallas Mavericks, Atlanta Hawks oraz Phoenix Suns.