#13 Okiem bostońskiego kibica

Tata zawsze mi powtarzał: „Na treningu możesz pudłować, na meczu masz trafiać”. Te słowa powinny trafić do każdego Celta. Preseason jest jak otwarty trening – można wyłapać parę niedociągnięć, ale pamiętajmy, że mamy przed sobą cały sezon. Z  niecierpliwością czekam na pierwsze mecze i wierzę, że będzie znacznie lepiej. Nie przedłużając, jedziemy z ostatnim offseasonowym okiem bostońskiego kibica! Przez ostatnie lata w Bostonie trwała przebudowa. Od czasu wielkiej trójki szukaliśmy go-to-guya, który jest niezbędny do zdobycia mistrzostwa. Próbowano eksperymentów z Rajonem Rondo, Jeffem Greenem, Isaiah Thomasem, ale chociaż każdy miał swoje unikalne zdolności to wszystkim „czegoś” brakowało. Danny Ainge musiał zagrać va banque i ryzykując wiele sprowadził do Beantown Kyriego Irvinga.

Ostatnio wiele mówiło się na temat deklaracji Uncle Drew:

„Jeśli będziecie mnie chcieli z powrotem, planuję przedłużyć umowę” – Kyrie Irving (5 październik 2018)

Moim zdaniem jest to myślenie prawdziwego leadera. Kyrie żądając od Cleveland transferu miał jeden cel – poprowadzić drużynę do mistrzostwa jako franchise player. On marzy o tym żeby w przyszłości zawieszono jego numer pod kopułą TD Garden. Mamy ogromne szczęście, że tak wielki gracz jest u nas w składzie i wiem, że Kyrie jest tym czego szukaliśmy od 5 lat. Weźmy pod uwagę fakt, że Irving pierwszy raz od 3 lat jest w pełni zdrowia, a Brad potrafi wycisnąć maksimum z każdego gracza. Już dawno nie byłem tak podekscytowany sezonem, bo jeśli ominą Nas kontuzje, możemy (ponownie) zaskoczyć wielu krytyków.

https://www.youtube.com/watch?v=AcucyZqxloI

Baynes pokazuje Auerbach Center!

Wiemy jak ważne w każdej pracy są jej warunki. Zawodnicy NBA myślą identycznie. Sala treningowa to dla zawodnika drugi dom. Aron jak w MTV Crips oprowadza Nas po kompleksie. Sami zobaczcie, jest się czym pochwalić.

https://www.youtube.com/watch?v=kq-J1I1rfG0

Smart z grzywną!

W meczu preseasonowym rzadko dochodzi do bójek. W sobotę doszło do małego spięcia pomiędzy JR Smithem i Aronem Baynesem. Marcus chyba ma pewne niepozałatwiane sprawy z Kawalerzystą, bo tak się na niego rzucił, że dopiero Rozier i Tatum zdołali go powstrzymać, żeby nie zagryzł cwaniaka. Skończyło się na wyrzuceniu z boiska i karze 25tys.$ dla Smarta i 15tys.$ dla Smitha. Nasz guard dobrze zapamiętał, jak JR popchnął w playoffach Ala Horforda przy próbie wsadu. My też pamiętamy, więc lepiej niech uważa gdy już zawitają do Ogródka.

Co wolisz NBA 2k19 czy książka o Larrym Birdzie?

Kto jeszcze nie widział –  jest ogłoszony konkurs! Do wygrania NBA 2K19 na PC ufundowana przez firmę CENEGA oraz książka „Larry vs. Magic kiedy rządziliśmy NBA”. Wystarczy tylko:

  1. Polubić fanpage bostonceltics.pl na Facebooku
  2. Udostępnić posta konkursowego
  3. Napisać w komentarzu z którym graczem NBA chciałbyś zagrać w NBA 2K19 i dlaczego?

O NBA 2K19 jest dużo pozytywnych recenzji w szczególności poprawa wjazdów pod kosz i trybu MyCareer, a o książce pisałem już kiedyś w #6OBK. Pozycja obowiązkowa dla każdego Celta!

A na koniec spotkanie Roziera z jego tatą, który właśnie wyszedł z więzienia i nie miał okazji zobaczyć gry syna w NBA na żywo.