Kyrie zachwycił w Miami

Jeśli tęsknicie za koszykówką w wydaniu NBA, mamy dla Was dobrą wiadomość: preseason już za niewiele ponad dwa tygodnie! W międzyczasie można jednak pooglądać na przykład jak Jaylen Brown trenuje z Tracym McGradym lub… efektowne akcje w wykonaniu Kyrie’ego Irvinga, który od jakiegoś czasu jest w Miami i jak się okazuje, bierze tam też nawet udział w gierkach treningowych wspólnie z KD czy Hardenem. Jakby tego było mało, 26-latek nie tylko „bierze udział”, ale jest ponoć jednym z najlepszych i po prostu zachwyca swoją grą, co z pewnością ucieszy wielu fanów, nie tylko Celtics. Irvinga po raz ostatni w akcji widzieliśmy w marcu tego roku, gdyż rozgrywający skończył sezon przedwcześnie.

Powodem było oczywiście kolano, a mianowicie pozostałości po operacji z 2015 roku, które trzeba było z kolana usunąć. Teraz jednak zdaje się, że wszystko jest już w porządku – Celtics od początku mówili zresztą, że Kyrie Irving po dwóch tegorocznych zabiegach wróci do pełni sił przed startem obozu treningowego i poniższe wideo chyba to potwierdza. Oczywiście, to tylko kilka ujęć i efektownych akcji z gierek w hali Miami Heat, w których wzięli też udział m.in. Kevin Durant, James Harden czy Kelly Olynyk, ale pojawiają się też głosy ze „źródeł”.

Jak bowiem napisał na twitterze Chris Mannix, jedna z osób, która obserwowała gierki, stwierdziła że Kyrie wyglądał po prostu „niesamowicie”. Bostoński rozgrywający miał grać bez żadnych limitów i co więcej grał przez dwa dni z rzędu. Start obozu treningowego już za niecałe dwa tygodnie, a 28 września pierwszy z czterech przedsezonowych meczów Celtics (na wyjeździe z Charlotte Hornets). Gotowy na preseason – prócz Irvinga – ma być także Gordon Hayward, o czym mówił jakiś czas temu generalny menedżer Danny Ainge.