Tak gra najlepszy pierwszoroczniak G-League

Tremont Waters, wybrany przez Celtics w końcówce ubiegłorocznego draftu, okazał się być jednym z najlepszych zawodników G-League zakończonego nieco wcześniej sezonu. 22-latek został w czwartek ogłoszony Rookie of the Year za swoje znakomite występy w barwach Maine Red Claws.

To już drugi raz, gdy gracz Boston Celtics zdobywa takie wyróżnienie – wcześniej nagrodę otrzymał Abdel Nader, choć to akurat nie jest dobry wzór dla Tremonta Watersa. Filigranowy rozgrywający może jednak dużo lepiej wpasować się do bostońskiego składu i zostać zmiennikiem na pozycji numer jeden. W G-League pokazał przede wszystkim solidną defensywę i świetną wizję, a momentami bawił się z obrońcami niemal jak Trae Young.

Tu poniżej prawie dziesięć minut najlepszych akcji Watersa:

W przekroju całego sezonu 22-latek notował średnio 18 punktów, siedem asyst oraz dwa przechwyty w każdym meczu (rozegrał 36 spotkań). Pod jego wodzą Red Claws spisywali się całkiem nieźle, zajmując trzecie miejsce w konferencji wschodniej z bilansem 28-14. Z nagrodą dla Watersa zgodził się generalny menedżer Danny Ainge, wedle którego rozgrywający zaliczył „fantastyczny sezon” i przez cały czas „poprawiał wszystkie aspekty swojej gry”.