Koronawirus w NBA – zbieramy informacje

Niestety, spełnił się czarny scenariusz. Jeden z zawodników zaraził się koronawirusem, a NBA podjęła decyzję o tym, aby zawiesić rozgrywki na czas nieokreślony. Na domiar złego, wśród objętych kwarantanną są zawodnicy Boston Celtics.

Pierwszym zarażonym jest Rudy Gobert z Utah Jazz, a teraz wiemy już, że pozytywnie test na obecność koronawirusa przeszedł również Donovan Mitchell, czyli kolega Francuza z drużyny. W związku z tym zagrożeni są zawodnicy tych klubów, którzy ostatnio mierzyli się właśnie z Jazz, w tym także Boston Celtics (choć siatka połączeń objęła już całą ligę). Wedle zaleceń mają oni poddać się kwarantannie.

Wiadomość o zawieszeniu rozgrywek złapała Celtów w Milwaukee, gdzie przygotowywali się do pojedynku z Bucks. Zamiast tego drużyna wróciła już do Bostonu, gdzie w najbliższych dniach ma przejść badania, choć departament zdrowia publicznego stanu Massachusetts już teraz twierdzi, że jest mało prawdopodobne, aby któryś z zawodników Celtics mógł zarazić się koronawirusem od Goberta bądź Mitchella.

W tym miejscu będziemy zbierać najważniejsze informacje nt. koronawirusa w NBA.

WTOREK 24 MARCA, 9:36

PIĄTEK 20 MARCA, aktualizacja 8:10

ŚRODA 18 MARCA, aktualizacja 9:08

SOBOTA 14 MARCA, aktualizacja 11:15

CZWARTEK 12 MARCA, aktualizacja 20:49