Tacko Fall związał się z Celtics

Boston Celtics nie czekali do końca obozu treningowego i już teraz wykonali serię ruchów, dzięki którym podpisali umowę typu two-way z Tacko Fallem. Tym samym środkowy będzie dzielił czas między Massachusetts a Maine.

Tacko Fall był na umowie, która gwarantowała mu udział w obozie treningowym. Teraz podpisze kontrakt two-way, tak więc większość sezonu spędzi jako gracz Maine Red Claws, a w Bostonie będzie mógł być przez łącznie 45 dni. Niestety nie będzie uprawniony do gry w fazie play-off. Tym samym szykujmy się na sporą dawkę bloków i wsadów na parkietach G-League. Drugą umowę two-way podpisał Tremont Waters.

Podpisanie kontraktu z Fallem stało się możliwe, gdyż Celtowie zdecydowali się dać w części gwarantowany kontrakt Maxowi Strusowi. To on wcześniej porozumiał się z klubem w sprawie umowy two-way, lecz zachwycił ponoć na treningach i teraz on oraz Javonte Green powalczą o ostatnie, pełnoprawne miejsce w składzie. Niestety któryś się z Bostonem pożegna, a Celtics nie będą nawet mogli wysłać przegranego do Red Claws.

Tak przedstawia się obecny skład Celtów:

  • ball-handlers – Kemba Walker, Marcus Smart, Brad Wanamaker, Carsen Edwards, Tremont Waters (two-way)
  • wings – Jayson Tatum, Jaylen Brown, Gordon Hayward, Javonte Green, Max Strus, Semi Ojeleye, Romeo Langford
  • bigs – Enes Kanter, Daniel Theis, Vincent Poirier, Robert Williams, Grant Williams, Tacko Fall (two-way)

Co myślicie?