Udany ostatni sprawdzian USA

Bez większych szans była reprezentacja Kanady w poniedziałkowym sparingu z kadrą USA, dla której był to ostatni sprawdzian przed turniejem mistrzostw świata.

Oficjalnie wiadomo już, że wszyscy czterej powołani Celtics polecą do Chin na tegoroczne Mistrzostwa Świata. W poniedziałek mieliśmy okazję, by obejrzeć ich wszystkich w ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem imprezy. Amerykanie swój pierwszy mecz rozegrają już 1 września z reprezentacją Czech, choć przed nimi jeszcze sporo pracy, bo przecież kilka dni temu ponieśli zaskakującą porażkę z Australią.

Ale w poniedziałek w dobrym stylu ograli Kanadę, wygrywając 84-68 w meczu, w którym już po pierwszej kwarcie prowadzili 20-9 i potem ani razu nie musieli oglądać się za siebie. Bardzo dobrze spisał się Jaylen Brown, najlepszy strzelec amerykańskiej drużyny. Skrzydłowy zapisał na konto 19 oczek (8/11 z gry) w 19 minut i był to kolejny jego solidny występ w Australii. Najlepsze akcje możecie obejrzeć poniżej:

Problemy drugi raz z rzędu miał za to Jayson Tatum, który w ostatnich meczach trafia w zasadzie tylko sam na sam z koszem. W poniedziałek miał bardzo elektryzujący wsad młynkiem, ale poza tym spisał się słabiutko: 2/11 z gry, dwie straty i ledwie pięć oczek w 20 minut gry. Lepiej od niego wypadł Kemba Walker (12 punktów, pięć zbiórek, 6/7 FT), a Marcus Smart wreszcie mógł pograć dłużej i zostawić na parkiecie kawał serducha.

Mecz w całości możecie obejrzeć tutaj.