Celtics na święta w Kanadzie

Powoli poznajemy kolejne daty meczów przyszłego sezonu regularnego. Choć pełen terminarz poznamy dopiero za jakiś czas, dziś wiemy już gdzie i z kim Boston Celtics zagrają w Święta Bożego Narodzenia.

Po raz pierwszy od paru lat Celtowie święta spędzają na wyjeździe. Jak bowiem podaje m.in. Adrian Wojnarowski, bostoński zespół zmierzy się z mistrzami NBA i zagra w Kanadzie. Tym samym Bostończycy po raz kolejny zostali wyróżnieni i zaprezentują się podczas prestiżowego Christmas Day, kiedy to mierzą się ze sobą najlepsze i najbardziej popularne zespoły NBA. Znamy też uczestników pozostałych pojedynków:

  • Clippers vs Lakers
  • Pelicans vs Nuggets
  • Bucks vs 76ers
  • Rockets vs Warriors

W końcu zabraknie New York Knicks! Pojedynek Celtics z Raptors nie ma jednak tego „czegoś”, tym bardziej po tym jak z Toronto pożegnał się Kawhi Leonard. O wiele bardziej elektryzujące byłoby starcie Celtów z takimi drużynami jak 76ers czy Nets. Nie będziemy jednak narzekać, bo to zawsze frajda móc oglądać swój ulubiony zespół w święta.

Co na ten moment wiemy jeszcze o terminarzu na przyszły sezon? Niewiele. Bostończycy w preseasonie zmierzą się m.in. z Hornets i Magic, a jak donosi Shams Charania, na 27 listopada zaplanowano powrót Kyrie’ego Irvinga do Bostonu, jeśli oczywiście rozgrywający w ogóle zdecyduje się do Beantown wrócić.

Pełen terminarz powinien zostać ogłoszony już niedługo!