Celtowie uzupełnili formację podkoszową

Daniel Theis z nową umową oraz kontrakt dla francuskiego środkowego Vincenta Poiriera – Boston Celtics wykonali we wtorek dwa kolejne ruchy, uzupełniając tym samym swoją formację podkoszową.

To najpierw o starym: Daniel Theis porozumiał się z Celtics w sprawie 2-letniej umowy o wartości $10 milionów dolarów. Bostończycy w tym celu użyją praw Early Bird niemieckiego zawodnika, dzięki czemu mogą zaoferować mu trochę więcej grosza niż zwykłe minimum. Kilka tygodni temu mówiło się, że 27-latek może wrócić po dwóch latach gry w NBA do Niemiec, ale ostatecznie zostanie w Ameryce na kolejny sezon.

Jednocześnie tego samego dnia na dwuletni kontrakt zgodził się Vincent Poirier, francuski środkowy, który ostatnie lata spędził w Baskonii. 25-latek mierzy prawie siedem stóp, a w ostatnim sezonie był najlepszym zbierającym Euroligi i notował średnio 11.9 punktów (61.7 FG%, 73.1 FT%), 8.3. zbiórek oraz 0.8 bloków na mecz, spędzając na parkiecie przeciętnie 26 minut. Jest też reprezentantem Francji, gdzie gra w roli backupu dla Rudy’ego Goberta.

Tym samym Bostończycy uzupełnili frontcourt, który teraz prezentuje się tak:

  • Enes Kanter
  • Daniel Theis
  • Robert Williams
  • Vincent Poirier
  • Guerschon Yabusele

Czterech europejskich zawodników i jeden amerykański projekt, z czego tylko jeden Europejczyk ma za sobą lata solidnej gry w NBA. Nie jest to więc szczyt marzeń dla Bostonu i można spodziewać się ewentualnych zmian, choć wedle ostatnich doniesień do Celtics raczej na pewno nie dołączy DeMarcus Cousins.