Kim interesują się Celtics? [LISTA]

Tegoroczny okres podpisywania nowych kontraktów zbliża się wielkimi krokami, dlatego też przygotowaliśmy dla Was listę zawodników, którymi mogą być zainteresowani Boston Celtics. Lista ta będzie aktualizowana na bieżąco w kolejnych dniach.

Zanim jednak do niej przejdziemy, warto jeszcze pokrótce wyjaśnić sytuację Celtów. W tej chwili mogą zrobić sobie około $26 milionów dolarów cap space, zrzekając się praw do wszystkich wolnych agentów prócz Terry’ego Roziera. Jeśli nie chcą dalej w drużynie także i jego to mogą mieć nawet $34 miliony wolnych środków, dzięki czemu byliby w stanie zaoferować komuś ofertę kontraktu maksymalnego.

To teraz lista (klik w nazwisko po źródło, nie wszystkie są mocno wiarygodne):

Aktualizacja: 29 czerwca, 23:18

Na razie dość krótka, ale w kolejnych dniach powinna się powiększyć. Jedna notka: Adams mógłby trafić do Bostonu tylko w ramach transferu i wtedy Thunder szukający oszczędności mogliby go po prostu wysłać go do Bostonu, który wykorzystałby na jego przyjęcie wolne środki – a tych jest akurat $26 milionów (co najmniej). Mniej więcej to samo mogłoby się stać w przypadku Capeli lub innych graczy z rynku transferowego.

W razie zejścia pod próg i wykorzystania cap space, Celtowie otrzymają jeszcze wyjątek wart niecałe $5 milionów (tzw. Room Mid-Level exception). Będą wtedy mogli uzupełnić skład, podpisując za ten wyjątek kontrakt z jednym zawodnikiem bądź rozłożyć go na kilku graczy. Oczywiście mogą też zdecydować się wykorzystać cap space na więcej niż jednego gracza. Albo spróbować ostatni raz przekonać Irvinga i Horforda do pozostania…