Kyrie w Nets, D’Angelo w Celtics?

Coraz więcej reporterów – teraz także bostońskich – potwierdza doniesienia Adriana Wojnarowskiego, że Kyrie Irving jest przygotowany do zmiany klubu i ma zostać graczem Brooklyn Nets. Napisał tak w czwartek Steve Bulpett, a w piątek Adam Himmelsbach dodał, że Celtowie coraz bardziej tracą wiarę, iż Irvinga uda się w Bostonie zatrzymać.

W czwartek zakończył się sezon NBA, a plotki transferowe od razu nabrały rozpędu. Coraz mocniej wygląda na to, że Kyrie Irving jedną nogą jest już na Brooklynie. Celtowie ponoć wierzą w pozostanie rozgrywającego coraz mniej, a przy tym wszystkim nadal pozostają w rozmowach na temat Anthony’ego Davisa. Z jednej strony, robią to niezależnie od decyzji Irvinga, ale z drugiej mają nadzieję, że Davis będzie magnesem na Kyrie’ego.

Na razie jednak nie składają do Nowego Orleanu żadnej niebotycznej oferty, bo nie ma pewności co do przyszłości Davisa. Najgorszy scenariusz, który zakłada odejście Irvinga w tym roku oraz odejście Davisa w przyszłym roku (i jednoczesną utratę assetów wysłanych za AD), cofnąłby bostoński klub o kilka lat w przebudowie.Tyle wiemy z zaufanych źródeł, czyli od Woja, Bulpetta (często pierwsze źródło informacji od Ainge’a) i Himmelsbacha.

To teraz źródła niezaufane bądź niepewne:

  • Oferta bostońskiej drużyny dla Pelicans w zamian za Davisa ma opierać się na następujących graczach: Jayson Tatum, Marcus Smart, Guerschon Yabusele i Robert Williams. (źródło)
  • Obóz Irvinga miał poinformować Celtics, że przedłuży kontrakt, jeśli Anthony Davis zostanie ściągnięty. Ta oraz powyższa informacja pochodzą z tego samego źródła, które czasem ma zdaje się dobre informacje, ale czasem nie za bardzo. (źródło)
  • D’Angelo Russell jest zainteresowany grą dla New York Knicks bądź Celtics, jeżeli Nets rzeczywiście podpiszą umowę z Irvingiem. Ta wiadomość to chyba pokłosie bardziej wiarygodnych informacji, że pozostanie DAR na Brooklynie jest po prostu mało prawdopodobne w razie ściągnięcia Irvinga. (źródło)
  • Tymczasem ponoć Terry Rozier byłby nieco bardziej otwarty na pozostanie w Bostonie z Irvingem w innym mieście. (źródło)

Przypominamy: sezon plotkarski dopiero się zaczął. Draft za pięć dni, a do 1 lipca nieco ponad dwa tygodnie.