Tatum wygrał konkurs umiejętności

30 punktów w meczu wschodzących gwiazd to było za mało dla Jaysona Tatuma, aby otrzymać nagrodę MVP. Skrzydłowy Boston Celtics miał jednak jeszcze jedną okazję, by z Charlotte wrócić z trofeum – był to sobotni konkurs umiejętności, który Tatum wygrał w fascynujących okolicznościach, trafiając w finale rzut… z połowy boiska. Tym samym po raz pierwszy w historii konkurs ten wygrał zawodnik Celtics. Tatum pokonał w finałowej rundzie Trae Younga, a wcześniej zostawił w tyle Mike’a Conleya oraz Nikolę Jokica, choć w każdym z tych pojedynków miał trochę problemów i korzystał na tym, że rywale spudłowali swoje pierwsze próby zza łuku. Tymczasem w niedzielę ostatni akord Weekendu Gwiazd, czyli All-Star Game.

To całkiem udany weekend dla młodego skrzydłowego Celtics – Jayson Tatum w piątek był jednym z najlepszych zawodników Rising Stars Challenge, a w sobotę zgarnął trofeum za zwycięstwo w konkursie umiejętności. I to w jakim stylu! Tatum trafił bowiem rzut z połowy, choć jak sam przyznał, ta próba miała przede wszystkim strącić próbę Younga, który jako pierwszy dotarł na obwód. Bostoński skrzydłowy miał jednak na tyle dużo szczęścia, że piłka poszybowała prosto do kosza, przecinając tor lotu piłki Younga, dzięki czemu Tatum mógł świętować.

„To świetny weekend, znacznie lepszy niż przed rokiem. W piątek zagrałem dobrze i wygraliśmy, a przed rokiem była przegrana. No i w tym roku miałem okazję pokazać się także w sobotę. Wracam do domu z trofeum, więc można rzec, że weekend okazał się sukcesem.”

Przypomnijmy, że przed rokiem Tatum jako rookie wziął udział tylko w starciu wschodzących gwiazd i zdobył wtedy 15 oczek. Kto wie, być może już za rok młodego skrzydłowego zobaczymy w akcji także w niedzielę – już teraz niewiele brakowało, by Jayson znalazł się w składach na Mecz Gwiazd (zajął czwarte miejsce wśród zawodników frontcourtu na Wschodzie). Na razie pozostaje nam czekać na to, co pokaże Kyrie Irving, który jest zdrowy i wystąpi w niedzielę w Charlotte w drużynie LeBrona Jamesa. Będzie to jego drugi Mecz Gwiazd w barwach Celtics.