Irving trenerem Tatuma na ASW

Obyło się bez zaskoczenia: w tegorocznym meczu wschodzących gwiazd podczas All-Star Weekend w Charlotte zobaczymy Jaysona Tatuma, który dołączył do Team USA. Niespodzianką jest natomiast fakt, że trenerem amerykańskiej drużyny będzie… Kyrie Irving. Z kolei zespół Reszty Świata poprowadzi Dirk Nowitzki. Rookies oraz drugoroczniacy jak co roku zmierzą się w pokazowym pojedynku już w piątek 15 lutego. W ubiegłym roku wygrał zespół Reszty Świata, choć najlepszym strzelcem spotkania był nie kto inny jak Jaylen Brown, który zapisał wtedy na konto 35 punktów oraz 10 zbiórek. Tatum w swoim debiucie w tej imprezie zdobył 15 oczek, tak więc teraz będzie okazja do poprawienia tego wyniku.

Tegoroczna edycja meczu Rising Stars zapowiada się niemniej ekscytująco, nie tylko dla kibiców Celtics, którzy będą uważnie patrzeć jak poradzi sobie Jayson Tatum. W składzie USA znaleźli się bowiem również m.in. Donovan Mitchell, Jaren Jackson Jr. czy Trae Young. Z kolei w drużynie Reszty Świata siły połączą m.in. Luka Doncić, Ben Simmons czy DeAndre Ayton. Na ławce trenerskiej jako honorowi trenerzy zasiądą Kyrie Irving oraz Dirk Nowitzki, który wystąpi także w konkursie trójek w sobotę i jest to chyba jego pożegnanie z Weekendem Gwiazd.

Pełne składu możecie zobaczyć poniżej:

Mecz odbędzie się w piątek 15 lutego. Dzień później konkursy (tam w konkursie umiejętności wystąpi Tatum), a danie główne, czyli All-Star Game – z co najmniej jednym zawodnikiem Celtics – oczywiście w niedzielę.