Irving starterem w Meczu Gwiazd

Podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem fani, media oraz sami zawodnicy jednogłośnie wybrali Kyrie’ego Irvinga do pierwszej piątki tegorocznego Meczu Gwiazd, który odbędzie się w niedzielę 17 lutego w Charlotte. Irving nie będzie jednak kapitanem, gdyż to Giannis Antetokounmpo zebrał najwięcej głosów od fanów i to on skompletuje swój zespół w drafcie, który w tym roku zostanie pokazany na żywo. Tak czy siak, to spore wyróżnienie dla Irvinga, który rozgrywa znakomity sezon i po raz szósty w karierze zamelduje się w All-Star Game. Koniec końców całkiem niewiele zabrakło Jaysonowi Tatumowi, który ostatecznie zajął bardzo dobre, czwarte miejsce wśród zawodników frontcourtu z konferencji wschodniej.

Tylko trzech zawodników zebrało najwięcej głosów zarówno wśród fanów, zawodników, jak i mediów. To oczywiście Giannis oraz LeBron James (czyli dwaj kapitanowie) oraz Kyrie Irving. Ten fakt pokazuje, że 26-latek gra w tym sezonie naprawdę świetną koszykówkę, która została przez wszystkich doceniona. Rozgrywający zagra w Meczu Gwiazd po raz szósty w karierze i trzeci raz z rzędu. Warto dodać, że w 2014 roku został on wybrany najlepszym zawodnikiem tego meczu. Wiele wskazuje na to, że będzie jedynym reprezentantem Celtics.

W ogólnym głosowaniu dobrze wypadł jeszcze tylko Jayson Tatum – czwarty w głosowaniu fanów, siódmy w głosowaniu zawodników i czwarty w głosowaniu mediów, dzięki czemu ostatecznie zajął czwarte miejsce i wyprzedził m.in. takich zawodników jak Jimmy Butler czy Blake Griffin. Zabrakło miejsca dla pozostałych bostońskich graczy i trudno sądzić, że znajdą oni uznanie w oczach trenerów, którzy teraz wybiorą jeszcze rezerwowych. Wyniki tego głosowania zostaną ogłoszone 31 stycznia, a 7 lutego w TNT obejrzymy draft.

Pełne wyniki głosowania na starterów możecie zobaczyć poniżej: