ASG: Kyrie prowadzi wśród guardów

Choć na pierwszej liście z wynikami głosowania do tegorocznego Meczu Gwiazd jest parę niespodzianek, z pewnością nie jest niespodzianką pozycja Kyrie’ego Irvinga. Rozgrywający Boston Celtics ze sporą przewagą prowadzi wśród obrońców z konferencji wschodniej, mając na koncie już prawie milion głosów. Na Wschodzie więcej ma tylko Giannis, lecz różnica między nim a Irvingiem wynosi kilkadziesiąt tysięcy głosów. Wciąż jest więc szansa na to, aby to Kyrie był kapitanem jednej z drużyn. Większych szans na grę w Meczu Gwiazd od pierwszej minuty nie mają za to pozostali bostońscy zawodnicy w głosowaniu. Jayson Tatum jest piąty wśród skrzydłowych, a Gordon Hayward i Al Horford zajmują pozycje numer dziewięć i dziesięć.

Według opublikowanej w czwartek listy, Kyrie Irving nie powinien mieć większych problemów z tym, aby po raz kolejny zagrać w All-Star Game. Już przed rokiem Uncle Drew był jednym z najpopularniejszych zawodników, a teraz ma ponad dwa razy więcej głosów niż drugi wśród obrońców Dwyane Wade. Tak, przeczytaliście dobrze. Irvingowi wciąż brakuje jednak 81 tysięcy głosów, by przegonić Giannisa. Ogółem, rozgrywający Celtics zebrał trzecią największą liczbę głosów jak do tej pory, o ponad 100 tysięcy głosów bijąc m.in. Stephena Curry’ego.

Jeżeli chodzi o pozostałych Celtów to najwięcej głosów jak dotychczas zebrał Jayson Tatum, ale jego ponad 214 tysięcy to za mało, by dogonić Joela Emmbida, Kawhi Leonarda czy wspomnianego już Giannisa. Gordon Hayward mimo wzlotów i upadków po powrocie załapał się do top10, podobnie zresztą jak Al Horford. Największe niespodzianki w głosowaniu? Gdyby zakończyć je w czwartek to w Meczu Gwiazd od pierwszej minuty graliby Luka Doncić (wyprzedza m.in. Duranta czy Davisa) oraz Derrick Rose (wyprzedza m.in. Westbrooka i Hardena).

Poniżej możecie zobaczyć pełne zestawienie.

Warto przy tym wszystkim pamiętać, że głosy fanów mają 50 procent mocy, a na pozostałe 50 procent po równo składają się głosy mediów oraz samych zawodników. Głosowanie zakończy się w poniedziałek 21 stycznia, a ostateczne wyniki poznamy w czwartek 24 stycznia. Co być może najważniejsze, w tym roku zostanie przeprowadzona transmisja z draftu, w którym dwóch kapitanów skompletuje swoje zespoły. Wciąż możecie więc głosować na swoich ulubieńców poprzez Google lub na stronie NBA.com/vote oraz w aplikacji NBA.

Z kolei sam Mecz Gwiazd odbędzie się już 17 lutego w Charlotte.