Problemy zdrowotne pod koszem C’s

Boston Celtics znakomicie wykorzystują sprzyjający im w tej części sezonu terminarz – w sobotę wygrali po raz piąty z rzędu, zaliczając największą wygraną w historii klubu. Dość powiedzieć, że gracze Chicago Bulls zostali tak zmiażdżeni, że w niedzielę myśleli o tym, aby podjąć strajk i w ogóle nie pojawić się na treningu. Ale także w Bostonie pojawiły się problemy, choć na pewno nie tak poważnej natury. Chodzi przede wszystkim o kłopoty zdrowotne podkoszowych Celtics – w Chicago nie zagrali Al Horford oraz Aron Baynes, a grający swój najlepszy mecz w zielonych barwach Guerschon Yabusele poważnie skręcił kostkę. Jakby tego było mało, poza drużyną wciąż jest Robert Williams, któremu kilka dni temu urodziło się dziecko.

Ten ostatni powinien być do dyspozycji trenera Brada Stevensa na poniedziałkowe starcie z New Orleans Pelicans i kto wie, czy nie otrzyma on sporej liczby minut, gdyż Yabusele najprawdopodobniej wypadnie z gry na dłuższy czas, a występ Horforda (kolano) i Baynesa (kostka) stoi pod sporym znakiem zapytania. W związku z tym, jedynie Daniel Theis oraz właśnie Williams pozostają zdrowymi podkoszowymi w składzie Celtics. Niemiec zagrał zresztą w Chicago aż 32 minuty i zaliczył swój najlepszy mecz w karierze: 22/10/5 oraz cztery bloki.

W tym sezonie tylko jeszcze Karl-Anthony Towns i Anthony Davis zaliczyli takie cyferki:

W poniedziałek będziemy mieli zresztą okazję zobaczyć pojedynek Davisa z Theisem, choć podkoszowy Pelicans w niedzielnym starciu z Detroit Pistons doznał kontuzji biodra i jego występ w Bostonie także stanął pod znakiem zapytania. Byłoby to spore ułatwienie dla Celtów, tym bardziej, że Davis od lat znakomicie spisuje się w spotkaniach w TD Garden. Z drugiej strony, Bostończycy są w ostatnich tygodniach w gazie i w poniedziałek staną przed szansą na szóste kolejne zwycięstwo – byłoby to przedłużenie najdłużej trwającej serii zwycięstw w tym sezonie.

UPDATE (poniedziałek, 19:58): Baynes, Yabusele i Kyrie Irving (ramię) nie zagrają na pewno. Występ Horforda pod znakiem zapytania, w takiej samej sytuacji są Gordon Hayward (przeziębienie) oraz Davis. Na mecz powołani PJ Dozier oraz Robert Williams.