Celtics pomogli… Edelmanowi

Julian Edelman, skrzydłowy New England Patriots, w czwartek zadebiutuje w sezonie NFL 2018/19. Dla 32-latka będzie to pierwszy mecz od lutego 2017 i jak się okazuje. Kilka miesięcy później Edelman zerwał bowiem więzadło ACL i pauzował całe poprzednie rozgrywki. Jak się okazuje, w powrocie na boisku po części pomogli mu także… Boston Celtics oraz Gordon Hayward. Bo przecież wszystkie bostońskie kluby to jedna rodzina. Edelman korzystał więc z placówki treningowej i spędził sporo czasu na treningach w Auerbach Center, korzystając przy okazji z pomocy bostońskiego sztabu. Dodatkowo, skrzydłowy często toczył również batalie w ping ponga właśnie z Haywardem, który w szkole średniej był mistrzem Indiany.

Zawodnicy Patriots, Bruins czy Red Sox często pojawiają się na meczach Celtics i odwrotnie. Wszystkie kluby święciły w ostatnich latach spore sukcesy, przez co Boston stał się jednym z najbardziej „sportowych” miast w całych Stanach Zjednoczonych. Także i w tym roku wszystkie cztery kluby są mocne – a bejsboliści Red Sox wygrali w tegorocznych rozgrywkach aż 108 spotkań – dlatego też bostońscy fani szykują się na kolejny znakomity sezon. Tym bardziej, jeśli zespoły wprost pomagają sobie, tak jak w przypadku Edelmana oraz Celtics.

32-letni skrzydłowy ma zagrać swój pierwszy od ponad półtora roku mecz i jak się okazuje, swoją rolę odegrali w tym także Celtowie. Gracz korzystał bowiem z tego, co Auerbach Center ma najlepsze do zaoferowania, jak i współpracował z bostońskim sztabem. Jakby tego było mało, grywał w ping ponga z Gordonem Haywardem, który w ten sposób opisał Edelmana w rozmowie z ESPN:

„Jest dobrym graczem. Nigdy wcześniej nie grałem z kimś, kto by się tak poruszał.”

Hayward uważa, że wygrał większość takich potyczek przy stole tenisowym – wszak w szkole średniej zdobył mistrzostwo Indiany w tenisie stołowym – ale starcia były bardzo wyrównane. Na tyle, że koniec końców meczom przyglądała się już spora grupka kibiców. Teraz kibice będą bacznie oglądać powracających do gry po kontuzjach Edelmana oraz Haywarda, mając nadzieję, że obaj wrócą do swojej dawnej formy. Skrzydłowy Patriots gra dla zespołu z New England odkąd tylko trafił do NFL w 2009 roku i ma na koncie dwie wygrane w Super Bowl.