#11 Okiem bostońskiego kibica

Myślę, że każdy już powoli żegna się z offseason, bo jak już Timi zdążył Nam szczegółowo opisać jesteśmy po Media Day! Traktuje to jako pierwszy dzień nowego sezonu. Dla każdego gracza jest to powrót do pracy z całym personelem i składem. Teraz okazuje się kto tak naprawdę przepracował lato. My w zasadzie dowiadywaliśmy się o tym na bieżąco, ale pierwszy mecz preseason na pewno ukaże Nam więcej szczegółów. Jak to się mówi, nie samą pracą żyje człowiek, dlatego zobaczmy co działo się u Naszych zawodników okiem bostońskiego kibica!

Co powinno Nas cieszyć? Przede wszystkim pierwszy raz od niepamiętnych czasów wchodzimy w sezon (pthuuu!) bez kontuzji. Brad Stevens ostatnio został zaczepiony na turnieju w golfa i odpowiedział na parę pytań. Jak zawsze ostrożny w słowach. Na pytanie o mecze back-to-back Kyriego i Haywarda odpowiedział, że nie jest osobą decyzyjną w tych sprawach. Gdy zapytali go jak pomaga Gordonowi w pokonaniu psychicznych barier ten zripostował, że daje mu po prostu grać, a on sam czuje się na siłach trenować na pełnym kontakcie 5 na 5. Pytania o stan zdrowia Theisa, Irvinga i Haywarda pewnie go już męczą. Zdaje sobie sprawę z talentu jaki posiada w składzie i jestem pewny, że w tym roku wykorzysta go jeszcze lepiej niż w poprzednich sezonach.

 

Tatum na okładce NBA 2k Playground 2!

Nasz dwudziestolatek będzie na okładce gry NBA 2k Playgorund 2 wraz z Karlem Anthonym-Townsem, Juliusem Ervingiem oraz Kevinem Garnettem. To druga odsłona gry, która jest kontynuacją słynnej serii NBA Jam znanej bardziej przez starszych czytelników. Gra ma być dostępna w sprzedaży od 16 października. Dla Nas najważniejsze jest to, że Jayson staje się coraz to większą maszyną reklamową, a to tylko może mu pomóc, choćby w wyborze do pierwszego All-Star Game.

 

Rondo w złocie i purpurze!

Krwawi mi serce patrząc na mojego idola w barwach Jeziorowców.  Rondo przyznaje, że dziwnie się z tym czuje, ale co z tego skoro i tak je przywdział? W wywiadzie wspomniał, że czworo zawodników w historii grało zarówno dla Bostonu jak i dla Los Angeles (doliczyłem się już ponad czterech, ilu wy się doliczyliście?). Rajon chce być pierwszym, który uważany jest jednocześnie za Celta i Jeziorowca. Kevin Garnett pewnie buchnął śmiechem, ale i tak się z Nim piwka napije. Ciekawe czy LeBron zapomniał o starych zarzyłościach?

 

Jaylen trenuje z futbolistami!

Nasz guard dosłownie żongluje treningami. Mam wrażenie jakby w ogóle nie odpoczywał. Tym razem odbył trening ogólnorozwojowy z jego osobistą trenerką i futbolistami. Próbował nawet wyścigów z Cornerbackiem z Jacksonville Jaguars A.J. Bouye’em. Gość bazuje na szybkości  – w linii prostej nawet z małym handicapem Brown był minimalnie wolniejszy. Niech spróbują skoku dosiężnego albo szybkich zmian tempa to wtedy Jaylen będzie górą!

 

Hayward u fryzjera przed Media Day!

Gordon został zaproszony na wywiad przy strzyżeniu włosów do youtubera BluMaana. Przyznaje, że nie słyszałem o Nim wcześniej, ale naprawdę przeprowadził ciekawą rozmowę. Oczywiście nie obyło się bez pytań o kontuzje oraz o gotowość w stu procentach do sezonu jednak większość rozmowy dotyczyła stylówy. We wczesnych latach gry dla Utah, Gordon miał to głęboko gdzieś, najważniejsza była koszykówka. Odkąd poznał żonę Robyn oddał jej władzę nad jego szafą. Czy u Was również kobiety odpowiadają za Wasz ubiór? (pozdrawiam moją narzeczoną Paulinę!)

 

Na koniec patrzcie jaki przykład młodym daje 84-letni Bill Russell.

Do zobaczenia za tydzień, We are the Celtics!