Kyrie to teraz Little Mountain

To było bardzo wzruszająca ceremonia, na której rozgrywający Kyrie Irving przyjął swoje nowe imię: Little Mountain. Już kilka dni temu pisaliśmy, że plemię Siuksów ze Standing Rock zamierza uhonorować „jednego ze swoich”. Oficjalnie stało się to w czwartek, gdy nie tylko Kyrie, ale też jego starsza siostra Asia wzięli udział w ceremonii. Przypomnijmy, że z tego plemienia wywodzi się nieżyjąca już mama Irvinga. Sam zawodnik przyznał to w wywiadzie dla ESPN w 2016 roku, czym zaskoczył Siuksów ze Standing Rock – ci zaczęli szukać drzewa genealogicznego i znaleźli nie tylko matkę, ale także dziadków oraz pradziadków z rodziny White Mountain. Plemię ma teraz nadzieję, że inni Amerykanie tak jak Irving poszukają swoich korzeni.

Ceremonia odbyła się z zachowaniem wszystkich tradycji – Kyrie ubrany był m.in. w specjalny strój, a w pewnym momencie ceremonii miał nawet we włosach pióro orła. Kulminacyjnym momentem było mianowanie Irvinga, który otrzymał imię Little Mountain. Jego starsza siostra z kolei to teraz Buffalo Woman. To z pewnością historyczny moment – stwierdził lider plemienia ze Standin Rock, Mike Faith.

https://i.imgur.com/ueKqiu5.jpg

Przypomnijmy tło tej historii: wszystko zaczęło się w 2016 roku, gdy Irving po raz pierwszy oficjalnie przyznał, że jego matka wywodziła się właśnie z plemienia Siuksów ze Standing Rock. Elizabeth Larson urodziła się w plemieniu, natomiast mając kilka lat została adoptowana i rozpoczęła nowe życie. Irving nie zapomniał o pochodzeniu swoich przodków – dowodem tego jest m.in. tatuaż jaki posiada czy specjalna wersja butów z jego serii, na których znajdziemy emblemat plemienia. Dodatkowo, rozgrywający wsparł plemię także finansowo.

Przedstawiciele plemienia oraz Irvinga od kwietnia szukali odpowiedniego momentu, aby Kyrie mógł przejść przez ceremonię. Termin udało się znaleźć jeszcze przed startem nowego sezonu. Samej ceremonii przyglądało się około tysiąc osób, w tym krewni Irvingów, często ubrani w bostońskie koszulki Kyrie’ego. Plemię ma nadzieję, że ta historia sprawi, iż więcej Amerykanów zacznie patrzeć w swoją przeszłość i szukać swoich korzeni. Irving swoje indiańskie pochodzenie przyjął z entuzjazmem i postanowił odnowić swoje połączenia z przodkami.