Znamy terminarz 2018/19!

Jak to kiedyś powiedział Larry Bird, terminarz to nic więcej jak 41 meczów u siebie i 41 meczów na wyjeździe. Co roku przy okazji ujawnienia terminarza analizujemy jednak terminy meczów pod wieloma różnymi kątami i patrzymy na te spotkania, którymi zainteresujemy się w szczególności. W piątek NBA ujawniła terminarz dla wszystkich klubów na sezon 2018/19, w tym oczywiście także dla Boston Celtics. Wiemy już więc, ile meczów w ogólnokrajowej telewizji dostali Bostończycy oraz kiedy szykują się nam takie powroty jak pierwszy mecz Gordona Haywarda w Salt Lake City czy równie długo wyczekiwane pierwsze starcie Isaiah Thomasa z Celtics. Niestety, pod wieloma względami terminarz nie jest dobry dla europejskich fanów.

Poniżej najważniejsze informacje związane z tegorocznym terminarzem:

 • Przede wszystkim, liga raz jeszcze ograniczyła intensywność meczów: mniej spotkań back-to-back (najmniejsza średnia w historii), brak serii czterech meczów w pięć dni, ale też ośmiu meczów w 12 dni.
 • Celtics mają tylko 12 serii back-to-back.
 • Start sezonu już 16 października w Bostonie w pojedynku z Sixers. To najwcześniejszy start od sezonu 1980/81. Jest to również data długo wyczekiwanego debiutu Haywarda w Ogródku.
 • Trzy dni później, 19 października, pierwszy wyjazdowy mecz Bostończyków, czyli starcie z Raptors w Toronto.
 • Celtics i Sixers spotkają się także 25 grudnia w Bostonie.
 • Najdłuższa seria wyjazdowa nastąpi już w pierwszej części sezonu: dziewięć dni (3-11 listopada) od Indianapolis przez Denver, Phoenix, Salt Lake City aż po Portland. Z kolei najdłuższy pobyt w domu to 21-30 stycznia przyszłego roku, gdy w ciągu 10 dni Celtics podejmą Heat, Cavaliers, Warriors, Nets oraz Hornets.
 • Gordon Hayward wróci do Salt Lake City już 9 listopada.
 • Isaiah Thomas swój pierwszy mecz przeciwko Celtics zagra parę dni wcześniej, a do Bostonu powróci 670 po ostatnim meczu w zielonych barwach, czyli 18 marca, gdy do Ogródka przyjadą Denver Nuggets.
 • Jeśli chodzi o miesięczne rozstawienie to Celtics rozegrają kolejno 7 meczów w październiku, 15 w listopadzie, 14 w grudniu, 15 w styczniu, 11 w lutym, 15 w marcu i pięć w kwietniu.
 • Ostatni mecz sezonu 9 kwietnia na wyjeździe w Waszyngtonie.
 • 18 z 81 meczów to pojedynki z Warriors, Bucks, Lakers, Rockets, Wizards, Thunder oraz Sixers. Wszystkie te mecze będą transmitowane w ogólnokrajowej telewizji.
 • Ogółem, bostoński klub zagości tam 27 razy w trakcie całej kampanii zasadniczej – więcej razy zrobią to tylko Lakers (32), Warriors (29) i Rockets (28), a tyle samo Thunder i Sixers.
 • Mistrzowie pojawią się w Bostonie dopiero w nowym roku, 26 stycznia. Rewanż w Oakland został zaplanowany na 5 marca. Z kolei LeBron w barwach Lakers przyjedzie do Beantown jeszcze przed przerwą na Mecz Gwiazd, bo 7 lutego. Celtowie odwiedzą Los Angeles w pierwszej połowie marca – 9 marca zagrają z Lakers, a dwa dni później z Clippers.

Tegoroczny terminarz nie jest niestety łaskawy dla europejskich kibiców, bo garstka tylko meczów będzie transmitowana o normalnej porze, podczas gdy prawie wszystkie w porach nocnych – na ten moment przed północą obejrzymy tylko świąteczne starcie z Sixers (23:30), pojedynki z Thunder na początku lutego (20:00) oraz Rockets na początku marca (21:30) i starcie z Hawks zaplanowane na 16 marca (18:30). Wszystkie daty do zobaczenia tutaj, a do pierwszego spotkania Celtów w nowym sezonie pozostało już tylko 66 dni, czyli dwa miesiące oraz pięć dni.