Sixers na start i na święta

Boston Celtics rozegrają pierwszy mecz w nowym sezonie NBA! Ich rywalem będą Philadelphia 76ers, a spotkanie odbędzie się 16 października w Ogródku. Jakby tego było mało, oba zespoły spotkają się także… na święta. Liga wyczuła więc potencjał na zrobienie z tych pojedynków całkiem fajnej rywalizacji – Celtics i Sixers to przecież rywale z jednej dywizji, którzy spotkali się w tegorocznych półfinałach konferencji. Wtedy górą byli Bostończycy, którzy mimo braku kilku podstawowych zawodników pierwszego składu, dość łatwo uporali się z Szóstkami po pięciu meczach. Teraz do gry wrócić mają jeszcze m.in. Kyrie Irving oraz Gordon Hayward, podczas gdy lato w Filadelfii nie było tym razem zbyt udane, bo nie udało się wzmocnić zespołu.

Tak czy siak, liga chce z tych pojedynków zrobić rywalizację, tym bardziej, że historycznie Celtics i Sixers stoczyli już wiele walk, a na dziś dzień obie drużyny jawią się jako mocni kandydaci do objęcia tronu na Wschodzie. W lepszej pozycji zdają się być jednak Celtowie, bo nie tylko mają równie dużo młodego talentu, ale też znacznie lepszych weteranów, co zresztą dało się zobaczyć w maju tego roku. Warto dodać, że już w zeszłym sezonie Sixers i Celtics jeszcze przed playoffs stoczyli wyjątkowy pojedynek – chodzi oczywiście o mecz w Londynie.

Teraz takich wyjątkowych pojedynków w sezonie regularnym będzie dwa: najpierw na sam start sezonu, czyli 16 października w Bostonie, a potem także w jeden z najważniejszych dla NBA dni w sezonie zasadniczym, czyli 25 grudnia podczas Christmas Day. Pełen terminarz meczów Celtics w przyszłych rozgrywkach mamy poznać w piątek, a z tego co udało się już potwierdzić, jeszcze w pierwszym tygodniu prócz pojedynku z Sixers zobaczymy także pierwsze starcie Celtics z nowymi Toronto Raptors – ten pojedynek 19 października w Kanadzie.

Poniżej pełna rozpiska ogłoszonych do tej pory meczów w przyszłym sezonie: