Bracket 2018 – rozwiązanie!

Zaraz przed startem playoffs uruchomiliśmy dla Was specjalny bracket, w którym mogliście typować zwycięzców poszczególnych par aż po wielki finał, w którym wybieraliście, kto Waszym zdaniem sięgnie po tytuł mistrza NBA w 2018 roku. Bardzo cieszymy się, że nasza zabawa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, a dziś okaże się, kto typował najlepiej i czy komuś udało się poprawnie wytypować zwycięzców wszystkich par. Przypominamy, że nagrodą w naszym konkursie za zdobycie pierwszego miejsca jest pula pieniężna, zebrana od uczestników w ramach „wpisowego”, choć niestety nie wszyscy uczestnicy ten wymóg spełnili. Zwycięzcę – którego poznacie już za chwilę – prosimy więc o kontakt na e-mail.

Tegoroczne playoffs obfitowały w wielkie mecze i niesamowite występy oraz piękne historie, w tym także te napisane przez Boston Celtics. Koniec końców czwarty kolejny rok dostaliśmy ten sam finał i tym razem było to najbardziej jednostronne widowisko, gdyż Golden State Warriors nie dali żadnych szans Cleveland Cavaliers i wygrali do zera, a drugą statuetkę dla najlepszego zawodnika finałów odebrał Kevin Durant. Mimo to, mieliśmy sporo niespodzianek we wcześniejszych rundach, przez które wiele osób straciło szansę na zwycięstwo.

Największe problemy sprawiły uczestnikom dwie serie z Zachodu – to chyba przede wszystkim dlatego, że w obu dalej awansował ten niżej rozstawiony zespół. W ten sposób, typy wielu uczestników zostały popsute przez Utah Jazz oraz New Orleans Pelicans, choć byli też oczywiście tacy, którzy poprawnie przewidzieli wynik tych serii. Niektórym plany pokrzyżowała słaba postawa Toronto Raptors, z kolei inni zbyt wcześnie uwierzyli w Houston Rockets, widząc w nich finalistę ligi. Nie zabrakło też tych, którzy wierzyli w mistrzostwo dla Celtics.

Ogółem, tylko cztery kluby miały według Was szansę na mistrzostwo – najczęściej stawialiście na Rockets (42 procent), a zaraz potem na Warriors (39 procent). Można więc stwierdzić, że finały konferencji w Konferencji Zachodniej rzeczywiście były takim małym finałem NBA. 16 procent z Was wierzyło, że to Celtowie podniosą puchar Larry’ego O’Briena w tym roku, a tylko jedna osoba postawiła na Cleveland Cavaliers. Co więcej, tylko 14 procent typujących poprawnie przewidziało, że dojdzie do czwartego takiego samego finału z rzędu.

W paru przypadkach typującym zabrakło poprawnego wytypowania jednej tylko pary! Ktoś miał Heat zamiast Sixers, ktoś inny Thunder zamiast Jazz – gdyby nie to, te osoby miałyby perfekcyjnie wypełniony bracket. Ostatecznie, otrzymaliśmy tylko jeden w stu procentach dobrze wypełniony bracket od uczestnika, który spełnił warunek wpisowego – jest nim lucychan. Gratulujemy perfekcji! Zwycięzcę prosimy więc o kontakt, a Wam wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i do zobaczenia za rok, w trzeciej edycji naszego Bracketu BostonCeltics.pl!