Za kulisami mistrzostwa 2008

W tym roku mija dziesięć lat od ostatniego tytułu Boston Celtics, zdobytego przez zespół prowadzony przez Big Three. Z tego też powodu, przez cały sezon otrzymywaliśmy sporo wspomnień, obecny zespół miał też na przykład specjalne naszywki, a Rajon Rondo planuje zebrać całą (lub prawie całą) ekipę na letnie świętowanie jubileuszu. Z kolei stacja NBCSB (wcześniej CSNNE) przygotowała bardzo ciekawy dokument. Trwający prawie dwie godziny materiał opowiada o kulisach drużyny, który w czerwcu 2008 roku świętowała mistrzostwo. Jest więc o relacjach pomiędzy gwiazdami zespołu, jest o charakterze drużyny, jest o legendarnej już rywalizacji na treningach. Jest także mnóstwo ciekawych wypowiedzi i ciekawostek.

To już dekada odkąd po raz ostatni mogliśmy świętować tytuł bostońskiej drużyny. Tamten zespół był niezwykle wyjątkowy, o czym świadczy nie tylko fakt, że zdobył mistrzostwo już w pierwszym sezonie wspólnej gry. Bardziej szczegółowy, wręcz zakulisowy, wgląd w historię tamtej drużyny przygotowała stacja NBCS Boston, czego efektem jest prawie 2-godzinny dokument, którego narratorem jest Donnie Wahlberg. Z kolei wypowiedzi udzieliły nie tylko najbardziej znane twarze tamtej drużyny, ale też role-players jak m.in. mocno nieuchwytny PJ Brown.

Zabrakło jednak Kevina Garnetta oraz Raya Allena i tutaj można się tylko zastanawiać, dlaczego tak właściwie obaj ci zawodnicy nie wzięli udziału w powstawaniu tego dokumentu. Aby jednak zachęcić Was do obejrzenia tego materiału (jeśli jeszcze nie czujecie się zachęceni) to poniżej mała szczypta tego, co możecie w filmie zobaczyć:

  • Jest historia o tym, jak do Bostonu trafił Rajon Rondo, którym bardzo mocno jeszcze przed draftem w 2006 roku interesował się Danny Ainge. Po raz pierwszy GM Celtów oglądał Rondo w Barcelonie, gdzie Rajon jeszcze jako uczeń szkoły średniej zaliczył w jednym ze spotkań 55 punktów i 17 asyst. Doc Rivers nie był jednak tak samo entuzjastycznie nastawiony do młodego zawodnika i wprost stwierdził, że Rondo jest słaby. Ainge naciskał jednak, aby Doc obserwował go dalej i z czasem Rivers dostrzegł w rozgrywającym to samo co Danny i dziś Doc oznajmuje, że RR jest „najmądrzejszym graczem, jakiego kiedykolwiek miałem w zespole”.
  • KG raz stwierdził, że jest najsilniejszym graczem w zespole, więc Paul Pierce rzucił mu wyzwanie i stwierdził, że na pewno nie pokona Leona Powe w siłowaniu się na rękę. Garnett prawie oszalał, większość kolegów w niego wątpiła, a ten wygrał. W kolejnym pojedynku pokonał też Big Baby’ego, choć wszyscy – wliczając Riversa – myśleli, że to Davis wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.
  • Paul Pierce przyznaje, że podczas parady mistrzowskiej… zwymiotował po zapaleniu cygara. Jak sam przyznał, przedtem zdarzyło mu się chyba tylko raz w życiu palić cygaro.

Znacznie więcej w samym dokumencie, który możecie obejrzeć poniżej za pośrednictwem YouTube – film jest niepubliczny, ale jest ryzyko, że zostanie niedługo ściągnięty, dlatego oglądajcie czym prędzej! Naprawdę warto.