Irving i Hayward w kadrze USA

USA Basketball ogłosiła wstępny skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na lata 2018-2020, kiedy to odbędą się mistrzostwa świata oraz igrzyska olimpijskie. Wśród 35 zawodników znalazła się dwójka zawodników Boston Celtics, obecnie kontuzjowanych, ale w przyszłości na pewno mających poważne szanse na to, aby pojechać z reprezentacją na wielkie turnieje. Są to oczywiście Kyrie Irving i Gordon Hayward. Ten pierwszy od lat jest zresztą jednym z podstawowych zawodników kadry, z którą zdobył złote medale na mistrzostwach świata przed czterema laty oraz na igrzyskach olimpijskich w Rio. Co więcej, popularny Uncle Drew został nawet wybrany najbardziej wartościowym graczem turnieju z 2014 roku.

Obecność dwóch największych gwiazd Celtics w gronie kadrowiczów na pewno cieszy, natomiast walka o wyjazd do Chin (mistrzostwa świata w 2019 roku) oraz do Tokio (igrzyska w 2020) zapowiada się bardzo ciekawie. Ostatecznie, na dwie wielkie imprezy pojedzie bowiem tylko 12-tka, dlatego 2/3 powołanych do wstępnego składu będzie musiało obejść się smakiem. W tej 35-tce nie brakuje oczywiście największych gwiazd NBA jak Kevin Durant, Anthony Davis, LeBron James, Chris Paul, James Harden czy Russell Westbrook oraz wielu, wielu innych.

Kilku graczy to oczywiście pewniaki, dlatego o miejsce w finałowej 12-tce nie będzie łatwo. Dla Haywarda będzie to trzecia próba dostania się do pierwszej reprezentacji, gdyż pomimo bycia w puli w latach 2014-2015 nie udało mu się załapać do finałowej kadry. Irving z kolei może pochwalić się występami na mistrzostwach świata w 2014 roku oraz igrzyskach w 2016, z których to przywiózł złote medale. Trzymajmy więc kciuki za obu naszych graczy, aby dostali się do składu prowadzonego przez Gregga Popovicha. Pełna lista powołanych graczy:

Tak, jest też Isaiah Thomas!