Koniec sezonu dla Irvinga

Niestety, Adrian Wojnarowski podał niedobre informacje dotyczące Kyrie’ego Irvinga. Jak się okazuje, rozgrywający już w tym sezonie nie wystąpi, niezależnie od tego, jak Boston Celtics poradzą sobie w fazie play-off. Z jednej strony, spodziewaliśmy się, że Irving będzie gotów na drugą rundę, gdyby Celtom udało się awansować (bo takie były też raporty), ale z drugiej strony nie jest to wcale duże zaskoczenie. Zieloni nie mają w zasadzie większych szans na zdobycie mistrzostwa w tym sezonie, a nawet ze zdrowym Irvingiem, ale z wszystkimi innymi kontuzjami nie byłyby one duże, dlatego też zdaje się, że zespół nie chce ryzykować i w ten sposób odpuszcza w pewnym sensie ten sezon, aby móc w pełni skupić się na tym kolejnym.

Początkowo mówiło się, że operacja lewego kolana Irvinga wykluczy go z gry na trzy do sześciu tygodni, więc w teorii Kyrie mógłby być nawet gotów na start playoffs, ale już wiemy, że tak się nie stanie. Wojnarowski podał bowiem, że rozgrywający już w tym sezonie nie zagra i jest to bardzo zła wiadomość dla Celtics, którzy przecież tak dobrze radzili sobie bez Haywarda tylko po to, aby jeszcze w marcu otrzymać kilka ciosów, po których padali kolejni kontuzjowani zawodnicy. Problemy Irvinga to jednak nic nowego, choć nikt nie przypuszczał że tak to się skończy.

Co teraz? Pozostaje nam trzymać kciuki za Celtów, którzy mimo tych wszystkich kontuzji się nie poddają i powalczą w fazie play-off o jak najlepszy wynik, grając bez .dwójki swoich all-starów. Ten sezon źle się zaczął i źle się zakończy, bo nie tak sobie to wyobrażaliśmy, kiedy C’s witali Haywarda oraz Irvinga latem ubiegłego roku. W pełni zdrowia, ten zespół byłby faworytem na Wschodzie. Z optymizmem trzeba jednak patrzeć w przyszłość – świetnie idzie rozwój młodych graczy, a Irving i Hayward mają jeszcze sporo czasu, aby przygotować się do sezonu 2018/19.

UPDATE: Celtics oficjalnie podali, że Kyrie Irving w sobotę przejdzie operację, która wykluczy go z gry na 4-5 miesięcy. Operacja ma na celu usunięcie dwóch śrub, a timeline wskazuje, że 26-latek będzie gotów na obóz przygotowawczy przed kolejnymi rozgrywkami.