McCarty potrenuje w NCAA

Jak potwierdził w czwartek Jeff Goodman, asystent trenera Walter McCarty zostanie nowym trenerem uniwerku Evansville. Członek sztabu szkoleniowego Brada Stevensa opuści więc tym samym ławkę Boston Celtics na rzecz posady głównego coacha na uniwersytecie w swoim rodzinnym mieście. McCarty już od lat był blisko przejścia do NCAA, przez pięć lat będąc członkiem niezwykle szanowanego sztabu w NBA. Były zawodnik Celtów w zasadzie od samego początku przygody Brada Stevensa w lidze był u jego boku, tak więc sukcesy zespołu w ostatnich latach to z pewnością również jego zasługa. Z oryginalnego sztabu Stevensa zostało więc już tylko trzech asystentów, gdyż już w 2014 roku do Golden State Warriors przeniósł się Ron Adams.

Teraz coach Celtics traci kolejnego asystenta, gdyż McCarty według raportów wygrał wyścig o posadę coacha Uniwersytetu Evansville, która to zwolniła się w ubiegłym tygodniu, kiedy to z pracą pożegnał się Marty Simmons. Wszystko wskazuje więc na to, że Stevens będzie musiał uzupełnić sztab, w którym są jeszcze Micah Shrewsberry (ściągnięty z Butler) oraz Jamie Young i Jay Larranaga. Warto dodać, że chociażby ten ostatni też w przeszłości był kandydatem do objęcia kilku stanowisk, dlatego również i on może w przyszłości iść „na swoje”.

McCarty został doceniony za swoją pracę dla Celtics, z którymi był od 2013 roku, wcześniej pracując w roli asystenta także na uniwerku Louisville (2007-2010) oraz w zespole Pacers (2010-2011). W ubiegłym roku poprowadził nawet Celtów w lidze letniej w Las Vegas, a kilka lat temu był już blisko objęcia posady głównego trenera Boston College. Teraz obejmie rolę head coacha w zespole Purple Aces, który to wcale nie jest byle jakim zespołem, gdyż Evansville grają w Divison I, choć od lat nie potrafią zameldować się w wielkim turnieju NCAA. Walter, życzymy powodzenia!