Power Rankings: C’s stracili prowadzenie

Porażka na własnym parkiecie z Detroit Pistons sprawiła, że Boston Celtics po dwóch tygodniach stracili pozycję lidera i nie są już uznawani za najlepszą obecnie drużynę w NBA. Na pierwszym miejscu we wszystkich opublikowanych wczoraj rankingach notowana jest ekipa Houston Rockets, która z najlepszy bilansem w Western Conference (18-4), wyprzedza faworyzowanych przed startem sezonu Warriors. Na uwagę zasługuje powrót do czołówki Cleveland Cavaliers, którzy jeszcze kilka tygodni temu wypadli z czołowej piętnastki, a dziś po serii zwycięstw są na co najmniej czwartym miejscu, będąc nawet przez dziennikarzy CBSSports ulokowani wyżej od bostońskiej drużyny.

Przed wczorajszym spotkaniem przeciwko Bucks, nasze wskaźniki po ośmiu tygodniach rywalizacji prezentowały się następująco: Pace: 98.4 (24. miejce w lidze), OffRtg: 105.4 (14), DefRtg: 98.9 (1), NetRtg: +6.6 (4). Wciąż jesteśmy najlepszą defensywą w lidze, choć z uwagi na to, że Pistons rzucili nam 118pts, a Suns 111pts, już tylko nieznacznie wyprzedzamy San Antonio Spurs. Kilka spotkań z rzędu rozegranych na co najmniej 50% skuteczności z gry sprawiło, że Celtics awansowali do pierwszej połówki ofensywnej w stawce. A przecież przez kilka tygodni byli w tym aspekcie na szarym końcu ligi. Zachwycony tym szybkim awansem jest Chris Barnewall z CBSSports.

Dziennikarze ESPN podkreślają, że ekipa z Bostonu ma najlepszy bilans w lidze, a Kawalerzyści notują obecnie najdłuższą serię zwycięstw, jednak żaden z zespołów nie gra lepszej koszykówki od Houston Rockets, którzy przewodzą w każdym rankingu. Micah Adams z ESPN przypomina znakomita postawę Jansona Tatuma, który jest obecnie rzuca z dystansu na najlepszej skuteczności w całej lidze i jest pierwszym Celtem w historii, który objął prowadzenie w tej klasyfikacji! Trudno w to uwierzyć, kiedy w barwach Celtics występowali wybitni strzelcy dystansowi, wśród których był przecież zdobywca największej ilości celnych trafień zza łuku Ray Allen.

Dziennikarz NBA.com – John Schumann napisał:

Marcus Morris zbiera najlepiej w całej karierze i rzuca najcelniej od trzech sezonów. Granie nim na pozycji numer cztery oraz Horfordem na piątce, daje Celtom dużo możliwości rotowania składem. Jednak piątka Celtics z Morrisem na czwórce została kompletnie zdominowana przez Pistons i w ciągu ośmiu minut przegrała rywalizację 11:25, a nadto była czwartym najgorszym line-upem w lidze na poziomie -17,1 PER na sto posiadań.

Co ciekawe z każdym rywalem w tym tygodniu już graliśmy i zazwyczaj były to mecze mocno wyrównane. Wczoraj pokonaliśmy Bucks i objęliśmy prowadzenie 2-1 w serii Regular Season. Już jutro przed nami ostatni z pięciu domowych meczów z rzędu. Tym razem do Ogródka przyjedzie ekipa Dallas Mavericks, którą kilkanaście dni temu pokonaliśmy w Teksasie po naszej jedynej jak dotąd dogrywce. A później czekają nas wyjazdy – do San Antonio, gdzie zmierzymy się z wyrachowanym basketem Ostróg i ich świetną defensywą oraz do Detroit, gdzie w nowej Little Caesars Arena będziemy mieć okazję do rewanżu na Tłokach.

Najlepsza dziesiątka NBA.com Power Ranking (Week #8):

1. (+2)* Houston Rockets
2. (-1) BOSTON CELTICS
3. (-1) Golden State Warriors
4. (-) Cleveland Cavaliers
5. (-) Toronto Raptors
6. (+1) San Antonio Spurs
7. (+1) Philadelphia 76ers
8. (+2) Detroit Pistons
9. (+2) Washington Wizards
10. (-) Minnesota Timberwolves

15. (+5) Milwaukee Bucks
23. (+2) Dallas Mavericks

*różnica w stosunku do poprzedniego tygodnia

Najlepsza dziesiątka ESPN Power Ranking (Week #8):

1. (+1) Houston Rockets
2. (-1) BOSTON CELTICS
3. (-) Golden State Warriors
4. (+1) Cleveland Cavaliers
5. (-1) San Antonio Spurs
6. (+1) Toronto Raptors
7. (-1) Detroit Pistons
8. (+1) Philadelphia 76ers
9. (+1) Minnesota Timberwolves
10. (+1) Denver Nuggets

12. (+4) Milwaukee Bucks
28. (-1) Dallas Mavericks

Najlepsza dziesiątka CBS Sports Power Ranking (Week #8):

1. (+2) Houston Rockets
2. (+2) Cleveland Cavaliers
3. (-2) BOSTON CELTICS
4. (-2) Golden State Warriors
5. (+5) Toronto Raptors
6. (-1) San Antonio Spurs
7. (-1) Philadelphia 76ers
8. (-) Detroit Pistons
9. (-2) Portland Trail Blazers
10. (+4) Washington Wizards

14. (+4) Milwaukee Bucks
26. (-4) Dallas Mavericks