Celtics zagrają w Londynie!

Ligowe źródła potwierdzają: Boston Celtics po 11 latach przerwy wrócą w przyszłym roku do Londynu, by w styczniu 2018 zagrać mecz sezonu regularnego z drużyną Phialdelphia 76ers! Celtowie w Europie byli co prawda ostatnio w 2015 roku, kiedy zagrali w Mediolanie oraz w Madrycie z miejscowymi zespołami, ale stolicę Wielkiej Brytanii odwiedzili ostatnio w 2007 roku, wtedy w ramach przygotowań do nowego sezonu. Według raportów, mecz między Celtics i Sixers ma odbyć się 11 stycznia w hali O2 Arena. W roli gospodarza wystąpi drużyna z Filadelfii, co oznacza, że dla Celtów będzie to po prostu kolejne spotkanie wyjazdowe. Na ten moment nie wiemy jeszcze, kiedy do sprzedaży trafią bilety na to starcie.

Celtowie w ostatnich latach dość często odwiedzają Europę, ale nie ma się czemu dziwić – są jednym z najpopularniejszych zespołów NBA na całym świecie, dlatego też liga bardzo chętnie angażuje bostoński klub w działania promocyjne na Starym Kontynencie. Celtowie po raz pierwszy zagrają jednak w Europie w ramach sezonu regularnego – wcześniej grali tutaj tylko w trakcie przygotowań do sezonu, a jedyny w swojej historii mecz RS poza granicami USA zagrali jak do tej pory w grudniu 2015 roku, kiedy w Meksyku pokonali drużynę Kings.

Spotkanie z Sixers ma odbyć się 11 stycznia 2018 roku, a więc można już zakreślić sobie tę datę w swoich kalendarzach, bo jest to bardzo dobra okazja do tego, aby zobaczyć na żywo swoich ulubieńców – wszak z Polski na Wyspy Brytyjskie jest znacznie bliżej niż do Stanów Zjednoczonych. Oficjalne potwierdzenie informacji o przyjeździe Celtów do Europy powinniśmy otrzymać gdzieś w sierpniu, kiedy liga ogłosi cały terminarz na przyszły sezon. O wszystkim – włącznie z informacjami na temat biletów – będziemy Was informować na bieżąco!