Bracket 2017 – rozwiązanie!

Zaraz przed startem playoffs uruchomiliśmy dla Was specjalny bracket, w którym mogliście typować zwycięzców poszczególnych par aż po wielki finał, w którym wybieraliście, kto Waszym zdaniem sięgnie po tytuł mistrza NBA w 2017 roku. Bardzo cieszymy się, że nasza zabawa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, a dziś okaże się, kto typował najlepiej i czy komuś udało się poprawnie wytypować zwycięzców wszystkich par. Przypominamy, że nagrodą w naszym konkursie za zdobycie pierwszego miejsca jest Zaspana Koszulka, choć ze względu na to, że w konkursie mogli brać udział kibice także innych zespołów to możliwa jest zmiana nadruku. Zwycięzcę – którego poznacie już za chwilę – prosimy więc o kontakt na e-mail.

Tegoroczne playoffs obfitowały w wielkie mecze i niesamowite występy, choć dominacja Golden State Warriors oraz Cleveland Cavaliers nieco popsuła wszystkim zabawę. Koniec końców, Warriors nie przegrali w drodze do finałów ani jednego spotkania, podczas gdy Cavs swoją pierwszą porażkę w playoffs ponieśli dopiero w finałach konferencji, kiedy Avery Bradley trafił rzut, który zapamiętamy na długo. W wielkim finale zespół z Cleveland nie miał jednak większych szans i dzięki znakomitej grze m.in. Kevina Duranta to Warriors zatryumfowali.

Zanim przejdziemy do ogłoszenia zwycięzcy, warto jeszcze spojrzeć na to, jak tak w zasadzie typowaliście. Najpierw przeanalizujmy to, gdzie według Was swoją przygodę z playoffs mieli skończyć Boston Celtics. Ogółem, w zabawie wzięło udział 124 typujących. Aż 47 procent z Was (58 głosów) dobrze wytypowało, że będą to finały konferencji. 24 osoby wierzyły, że Boston zdobędzie w tym roku mistrzostwo, a głównie przez start 0-2 kilkanaście osób typowało porażkę Celtów w pierwszej rundzie (w większości były to ostatnie oddawane typy).

Jeśli z kolei chodzi o poprawność typowania tegorocznego mistrza to tutaj ponad 60 procent typujących dobrze postawiło na Golden State Warriors. Ekipa z Oakland zebrała najwięcej głosów, a w dalszej kolejności typujący stawiali na Celtics (24 głosy) oraz Cavs (14). Po kilka głosów dostali jeszcze San Antonio Spurs oraz dość zaskakująco Houston Rockets. Ogółem, 70 osób (ponad 56 procent) dobrze wytypowało tegorocznych finalistów. Najczęściej popełniane przez Was błędy? Clippers wygrywający z Jazz, a potem Thunder ogrywający Rockets.

I tak doszliśmy do finału naszego konkursu. Za każdego poprawnie wytypowanego zwycięzcę pary można było otrzymać jeden punkt, a za poprawny typ na mistrza pięć punktów. Spośród 124 zgłoszeń… PIĘĆ typujących poprawnie wypełniło cały bracket! Cała piątka otrzymała więc komplet punktów, a w takim wypadku o wygranej decydowała kolejność zgłoszenia. I tak, gratulacje należą się następującym typującym: michal2465, Pablusza, Siwy34, Kochaneq oraz KubaFalkowski. Jako pierwszy zgłoszenie wysłał michal2465 i to on wygrywa konkurs!

Zwycięzcę prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów dot. nagrody, a Wam wszystkim serdecznie dziękujemy za tak liczny udział oraz za Wasze typy. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i mieliście dodatkową frajdę z trzymania kciuków za poszczególne zespoły tak, aby Wasz bracket był w jak największej ilości poprawny. Za rok wracamy z drugą edycją Bracketu BostonCeltics.pl, dlatego jeśli macie jakiekolwiek pytania, uwagi, podpowiedzi czy propozycje to czekamy. Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcy oraz pozostałej czwórce z poprawnymi bracketami.