Zizic opuści EuroBasket

Ante Zizic opuści tegoroczne rozgrywki EuroBasketu, ale spokojnie fani Celtics, bo to nie przez żadną kontuzję. Chorwat chce po prostu skupić się na przygotowaniach do nowego sezonu, który już w zasadzie na pewno rozpocznie w barwach bostońskiego klubu. Taka informacja potwierdza też, że Zizica najprawdopodobniej zobaczymy w nadchodzącej edycji Summer League, w której Celtowie wystąpią w dwóch turniejach. Pierwszy mecz zagrają już 3 lipca w Utah Summer League, a ich rywalem będzie ekipa Philadelphia 76ers i po dwóch kolejnych meczach Celtics pojawią się w Las Vegas. Wszystko wskazuje więc na to, że bostoński skład będzie naprawdę mocny, tym bardziej że chęć gry w lidze letniej wyraził też Jaylen Brown.

Zizic ma za sobą udany sezon, połowicznie spędzony w Chorwacji i w Turcji, gdzie przeniósł się pod koniec ubiegłego roku. Ligi tureckiej nie zawojował, ale w rozgrywkach Euroligi był solidnym wsparciem dla Darussafaki, a na koniec sezonu został nawet wybrany drugą największą „wschodzącą gwiazdą” i tylko Luka Doncic z Realu Madryt – przymierzany do pierwszego wyboru w przyszłorocznym drafcie – zebrał więcej głosów. Młodego Słoweńca najprawdopodobniej zobaczymy na tegorocznym EuroBaskecie, czego nie można powiedzieć o Zizicu.

Jak się bowiem okazuje, Chorwat zdecydował się nie grać dla reprezentacji na mistrzostwach Europy, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w czterech europejskich krajach. Zamiast tego, Zizic chce skupić się na przygotowaniu do sezonu 2017/18, gdyż wszystko wskazuje na to, że już w lipcu – tak jak zapowiadał to jakiś czas temu Austin Ainge – bostońska drużyna oficjalnie podpisze kontrakt z 20-letnim zawodnikiem, który w ubiegłorocznym drafcie został wybrany z 23. pickiem. Najpierw jednak Zizica zobaczymy w rozgrywkach ligi letniej!