I.T. w drugiej piątce All-NBA

Isaiah Thomas został doceniony po raz kolejny w tym sezonie za swoją znakomitą grę i znalazł się w drugiej najlepszej piątce tego sezonu! To pierwsze takie wyróżnienie dla Thomasa w karierze i oficjalne już potwierdzenie jego statusu gwiazdy oraz twarzy Boston Celtics. 28-letni rozgrywający znalazł się w drugiej piątce All-NBA obok m.in. Stepha Curry’ego, znacznie wyprzedzając DeMara DeRozana oraz Johna Walla. Jeden głos otrzymał także Al Horford. Wśród największych niespodzianek wymienia się przede wszystkim brak w którejkolwiek z trzech najlepszych piątek takich zawodników jak Paul George czy Gordon Hayward, co ma szczególne znaczenie w kontekście ewentualnego przedłużenia przez nich umów z ich obecnymi klubami.

Thomas był w ubiegłym sezonie regularnym trzecim najlepszym strzelcem w całej lidze i zaliczył fenomenalny sezon pod względem ofensywnym. Był królem czwartych kwart, po raz drugi w karierze zagrał w All-Star Game i poprowadził swój zespół do pierwszego miejsca na Wschodzie. Nic więc dziwnego, że został doceniony w taki sposób, znajdując się w gronie dziesięciu najlepszych koszykarzy w lidze za sezon 2016/17. Isaiah jest pierwszym zawodnikiem Boston Celtics od czasu Paula Pierce’a w sezonie 2008/09 z takim wyróżnieniem. Pełne wyniki:

Z punktu widzenia Celtics istotny jest również fakt, że w żadnej z trzech piątek nie znaleźli się Gordon Hayward z Utah Jazz oraz Paul George z Indiana Pacers. Obaj łączeni są z Celtami w kontekście transferowym – Hayward może wejść na rynek wolnych agentów już tego lata, podczas gdy George będzie FA za rok. Gdyby znaleźli się w składzie All-NBA to mogliby podpisać znacznie większe przedłużenia umów ze swoimi obecnymi klubami (około $207 milionów dolarów za pięć lat gry), co zmniejszyłoby szanse na ew. zmianę drużyny przez tę dwójkę.