Power Rankings: C’s poza TOP5

Niespodziewana porażka w Filadelfii położyła kres klasyfikowaniu Boston Celtics w czołowej piątce cotygodniowych notowań aktualnej siły zespołów, publikowanych przez stacje telewizyjne ESPN i CBSSports oraz oficjalną stronę internetową rozgrywek NBA.com. Tym samym Bostończycy przerwali świetną serię i po raz pierwszy od 23 stycznia br. nie zostali umiejscowieni w TOP5 któregokolwiek z rankingów. Forma C’s w ostatnim czasie nie jest stabilna i nic dziwnego, że ma to swoje odzwierciedlenie w zajmowanych pozycjach. Miejmy nadzieję, że w ostatnich dniach Regular Season podopieczni Brada Stevensa nie będą już negatywnie zaskakiwać i zanotują dobre rozstawienie przed PlayOffs.

Po dwudziestu dwóch tygodniach rozgrywek, wskaźniki Celtów prezentują się następująco: Pace: 98.9 (14. miejsce w lidze), OffRtg: 108.3 (8. miejsce), DefRtg: 105.4 (12. miejsce) oraz NetRtg: +2.9 (8. miejsce).

Na te samy fakty w swoich cotygodniowych uzasadnieniach wskazali John Schumann oraz Matt Moore z CBSSports, którzy niemal zgodnie napisali:

Przed przerwą na All-Star Weekend, Celtics notowali szósty wskaźnik ofensywny i osiemnasty defensywny. Od czasu wznowienia Regular Season prezentują dopiero dwudziesty szósty atak i czwartą obronę w lidze. W obecnym sezonie Celtics notują różnicę aż 13.8 punktu na sto posiadań pomiędzy liczbami osiąganymi z IT na parkiecie (113.1 pts) a grą bez niego (99.3 pts).

Z kolei Mark Stein z ESPN zwrócił uwagę na kiepski bilans Celtics (2-4), w meczach bez Thomasa w składzie, a także wysoką pozycję Celtics w bukmacherskich notowaniach – Boston jest aktualnie uznawany za czwarty najbardziej prawdopodobny team w NBA Finals.

Za nami już bezcenna wygrana z Wizards, która z pewnością da drużynie więcej komfortu w nadchodzących spotkaniach. A na rozkładzie w kolejnych dniach trwającego tygodnia mamy wizyty w TD Garden ekip Pacers, Suns oraz Heat. Każda z tych organizacji jest niżej notowana od C’s we wszystkich trzech rankingach, jednak nie oznacza to, że o zwycięstwa będzie łatwo. Z Indianą zazwyczaj gra nam się ciężko, Suns pokazali kilkanaście dni temu swój pazur, zaś spotkanie z Heat zapowiada się pasjonująco nie tylko ze względu na powszechnie znane podteksty, ale również świetną formę teamu z Florydy i jej pościg za PlayOffs.

PowerRankingsW22

Najlepsza dziesiątka NBA.com Power Ranking (Week #22):

1. (+1)* Golden State Warriors
2. (-1) San Antonio Spurs
3. (-) Houston Rockets
4. (+2) Cleveland Cavaliers
5. (+3) Oklahoma City Thunder
6. (-1) Utah Jazz
7. (-) Boston Celtics
8. (-4) Washington Wizards
9. (+1) Miami Heat
10. (+2) Toronto Raptors

16. (-3) Indiana Pacers
28. (-4) Phoenix Suns
* w nawiasie różnica pozycji w porównaniu z poprzednią edycją NBA Power Ranking

Najlepsza dziesiątka ESPN Power Ranking (Week #22):

1. (+4)*Golden State Warriors
2. (-1) San Antonio Spurs
3. (-1) Houston Rockets
4. (-) Cleveland Cavaliers
5. (+2) Utah Jazz
6. (-) Boston Celtics
7. (-3) Washington Wizards
8. (+1) Toronto Raptors
9. (+2) Oklahoma City Thunder
10. (-) Miami Heat

16. (-3) Indiana Pacers
29. (-4) Phoenix Suns
*w nawiasie różnica pozycji w porównaniu z poprzednią edycją ESPN Power Ranking

Najlepsza dziesiątka CBS Sports Power Ranking (Week #22):

1. (+5)* Golden State Warriors
2. (-) San Antonio Spurs
3. (+2) Cleveland Cavaliers
4. (-3) Washington Wizards
5. (-2) Houston Rockets
6. (-2) Boston Celtics
7. (-) Miami Heat
8. (-) Oklahoma City Thunder
9. (-) Utah Jazz
10. (+3) Toronto Raptors

19. (-4) Indiana Pacers
24. (-) Phoenix Suns

*w nawiasie różnica pozycji w porównaniu z poprzednią edycją CBS Sports Power Ranking