Nowy ośrodek treningowy C’s

Boston Celtics z dumą ogłosili we wtorek, że planują budowę nowego ośrodka treningowego, który będzie się mieścił na przedmieściach Bostonu na terenie tzw. Boston Landing. Mają być to obiekty światowej klasy, a Celtowie według pierwszych planów przeniosą się tam już wiosną 2018 roku, bowiem to wtedy planowane jest zakończenie prac, które powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku kalendarzowym. Zieloni dołączą tym samym m.in. do Boston Bruins, którzy także będą posiadać placówkę treningową w tamtej okolicy; otwarcie obiektu, którego budowę rozpoczęto w grudniu 2014 roku, planowane jest we wrześniu tego roku. Warto dodać, że teraz obie drużyny będą miały bliżej do TD Garden.

Rich Gotham, który pełni funkcję prezydenta Celtics, zapowiedział w oświadczeniu, że nowy ośrodek treningowy zapewni zawodnikom, trenerom i całemu sztabowi wszystkie potrzebne rzeczy, które pomogą bostońskiej drużynie w walce o najwyższej cele – łącznie z najnowszą technologią. Lokacja nowych obiektów nie jest przypadkowa – Boston Landing ma w przyszłości stanowić „wschodnią bramę Bostonu” i przenosiny C’s właśnie w tamte okolice, zaraz obok autostrady Mass Pike, to kolejny krok w tym ambitnym kierunku.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Celtów, nowy ośrodek będzie zawierał m.in.:

  • dwa najnowocześniejsze parkiety do gry,
  • wysoko rozwinięte placówki treningowe,
  • luksusowe szatnie i pomieszczenia dla zawodników,
  • miejsca pracy dla sztabu trenerskiego i zarządu,
  • wysoko rozwinięte pomieszczenia dla mediów,
  • baseny do hydroterapii.

Obiekty mają zostać oddane do użytku wiosną 2018 roku i będą stanowiły główne punkty szybko rozwijającego się przedmieścia Allston-Brighton, gdzie na 15-akrowym terenie Boston Landing znajdą się ośrodki treningowe Bruins i Celtics, ale również główna siedziba New Balance Athletics. Warto przypomnieć, że Celtowie od 1999 roku (i jeszcze przed nieco ponad dwa lata) stacjonują w Waltham, skąd do TD Garden mają około pół godziny drogi – po przenosinach ten czas skróci się o połowę. O projekcie nie zaszkodzi wspomnieć wolnym agentom.