Zacznij sezon z BostonCeltics.pl!

W tym roku mija już trzeci rok odkąd jesteśmy „na swoim” i publikujemy dla Was pod szyldem BostonCeltics.pl. Strona cały czas powiększa grono czytelników, w związku z czym nieustannie próbujemy się rozwijać, bo to co robimy, robimy przede wszystkim dla Was. Sprawdźcie więc, co nowego czeka na Was w nowym sezonie – począwszy od konkursu, w ramach którego do wygrania będzie NBA 2k16. Ostatnio wspominaliśmy też, że nasz portal został patronem medialnym książki o Larrym Birdzie i Magiku Johnsonie, dzięki czemu nasi czytelni mają specjalny rabat przy zakupie lektury w przedsprzedaży. Już teraz możemy jednak zapewnić, że kilka książek będzie do wygrania w kolejnym konkursie.

Boston Celtics rozpoczynają sezon 2015/16 meczem z 76ers we wtorek 28 października. Oznacza to, że pisząc te słowa do rozpoczęcia sezonu pozostało już tylko kilkadziesiąt godzin. Mamy więc wielką nadzieję, że kolejny już raz spędzicie ten sezon razem z nami – a z pewnością będą to rozgrywki interesujące, bo w Bostonie utworzył się chyba najlepszy zespół od czasu uformowania Big Three. Jak zawsze będziecie mogli liczyć na relacje z meczów, najświeższe informacje oraz analizy i artykuły. A co jeszcze Wam zaoferujemy?

  • Przede wszystkim, zacznijmy od paru słów o konkursie organizowanym we współpracy z firmą Cenega, która jest fundatorem nagrody, czyli gry NBA 2k16 na PC. Zasady konkursu są bardzo proste: 28 października rozegranych zostanie aż 14 spotkań, a Waszym zadaniem jest – najlepiej w komentarzach pod tym postem, ale może też być na naszego maila – wytypować zwycięzcę każdego pojedynku (za poprawne wytypowanie jeden punkt) oraz wynik, jakim zakończy się mecz (za poprawne wytypowanie pięć punktów). Gdyby parę osób miało na koniec taki sam rezultat punktowy to o pierwszym miejscu zadecydują kolejno: 1) liczba poprawnie wytypowanych zwycięzców, 2) liczba poprawnie wytypowanych wyników, 3) poprawne wytypowanie zwycięzcy w spotkaniu Celtics – 76ers, 4) kolejność zgłoszenia.
  • Jednocześnie przypominamy o naszym patronacie nad książką „Larry vs. Magic. Kiedy rządziliśmy NBA”, o czym więcej pisaliśmy w ubiegłym tygodniu – tutaj znajdziecie wszelkie dodatkowe informacje, ale również kod rabatowy, dzięki któremu taniej zakupicie książkę w przedsprzedaży. Patronat skłonił nas też do stworzenia naszego własnego logotypu, który widzicie powyżej i znajdziecie go także z tyłu książki.
  • Jedną z większych zmian na stronie jest zupełnie nowa strona historii bostońskiego klubu oraz profile legend Celtics. Jest to projekt, nad którym spędziłem trochę czasu w wakacje, ale ostateczny efekt chyba nawet przerósł trochę moje oczekiwania. Znajdziecie tam trochę słów o tym, co działo się w ubiegłych dekadach, ale również rekordy, liczby oraz sylwetki bostońskich legend.
  • Nowością jest również boczny panel z tzw. social media, gdzie bardzo łatwo traficie na nasz facebookowy profil, twitter, stronę na tumblr oraz instagram. Jest tam też odnośnik do mojego kanału na portalu YouTube, gdzie możecie oglądać skróty występów bostońskich zawodników.
  • Terminarz w takiej formie jak teraz funkcjonuje już od ubiegłego sezonu – jest przejrzyście i jasno, są szczegółowe daty i godziny meczów, ale również informacje o tym, czy dany mecz transmitowany jest w telewizji ogólnokrajowej. Posiadacze Canal+Sport też powinni tam zaglądać, bo jeśli tylko dowiemy się z ramówki, że stacja będzie transmitowała mecz Celtics to taka informacja się tam pojawi (tak jak w przypadku meczu z San Antonio Spurs w niedzielę 1 listopada).
  • Również strona Salary cap już od jakiegoś czasu dostarcza więcej i więcej informacji, dlatego też warto tam co jakiś czas zaglądać. Prócz rozpiski kontraktów obecnych graczy zespołu znajdziecie tam również dużo innych przydatnych informacji jak choćby posiadane wybory w drafcie, pewne ograniczenia czy najważniejsze daty zbliżającego się sezonu. Strona jest aktualizowana na bieżąco.
  • Zaskoczeniem dla wielu może być fakt, że tak jak w ubiegłym sezonie, tak i w tym na stronie funkcjonują profile wszystkich zawodników. Znajdziecie je pod stroną Skład, klikając na imię i nazwisko danego gracza. Profil taki obejmuje podstawowe informacje, kilka ciekawostek, statystyki oraz kilka ostatnich wpisów na temat danego zawodnika. Miejmy tylko nadzieję, że w przeciwieństwie do ubiegłego roku, tym razem Danny Ainge nie przepuści przez skład kolejnej rekordowej liczby graczy.
  • No i na koniec mamy ogłoszenie, a w zasadzie to dwie prośby. Po pierwsze, każdego zainteresowanego współtworzeniem strony BostonCeltics.pl zachęcamy do odezwania się. Szukamy newsmanów, szukamy osób do recapów meczowych, czy także grafików. Szukamy każdej pary rąk, która pomoże rozwijać nasz portal – nieważne, czy miałbyś robić jedną grafikę na miesiąc czy też pisać jednego newsa/recap na dwa tygodnie. Przyda nam się każda pomóc, a dla Was z pewnością będzie to fajne doświadczenie i możliwość wpisu do CV. Druga prośba jest natomiast taka, abyście byli aktywni, a jeśli macie jakiekolwiek propozycje ulepszeń czy zmian lub jeśli jest coś, co Wam nie odpowiada to bardzo prosimy o Wasze wskazówki. Tworzymy dla Was i Wasze zdanie jest dla nas przecież bardzo ważne.

Raz jeszcze dziękujemy, że jesteście i mamy nadzieję, że nadal będziecie. Zapowiada się przecież naprawdę interesujący sezon w Beantown i wszyscy chyba trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik młodej i utalentowanej bostońskiej ekipy. Śledźcie nas także na portalach społecznościowych.

WE ARE THE CELTICS.