Bostońska liga typerów – WYNIKI

Nie, nie – wcale nie zapomnieliśmy. Przed rokiem zorganizowaliśmy drugą edycję konkursu na NCC, czyli po prostu na Najbardziej Cwanego Celta i wyniki ogłaszamy teraz, by jeszcze przed nowym sezonem cofnąć się na chwilę do poprzednich rozgrywek i przypomnieć sobie kilka ciekawych faktów, ale też sprawdzić jak ponad 50 typujących poradziło sobie z dziesięcioma zadanymi pytaniami. Nie było łatwo, walka była dość zacięta, ale koniec końców brawa należą się wszystkim, którzy wzięli udział, bo już sam start w konkursie, gdzie trzeba przewidzieć datę powrotu Rajon Rondo czy to, ile Jared Sullinger będzie średnio zbierał piłek jest wielkim wyzwaniem. Przejdźmy więc do rzeczy, podsumowanie pytań poniżej!


PYTANIE 1:

LICZBA ZWYCIĘSTW EKIPY BOSTON CELTICS W SEZONIE 2013/2014

Na początku sezonu oczekiwania nie były zbyt wielkie, z jednej strony wiele osób twierdziło, że Celtów stać na walkę o playoffs, ale z drugiej strony równie wiele osób przewidywało tankowanie. Dodatkowo, na start sezonu nie był gotów Rajon Rondo i nikt tak w zasadzie nie wiedział, kiedy bostoński rozgrywający rzeczywiście wróci do gry. Koniec końców skończyło się na piątym najgorszym bilansie w lidze, co z kolei zaowocowało szóstym wyborem w drafcie. A tymczasem ledwie 25 zwycięstw i aż 57 porażek były jednym z najgorszych bilansów w całej historii bostońskiego klubu.

Aż dziewięciu typujących postawiło jednak, że Celtics wygrają ponad 40 spotkań, w tym jedna osoba była tak wielkim optymistą, że postawiła na 57 wygranych. Liczba 57 się zgadza, ale jest to liczba wygranych.

NAJLEPSI:

Nikt nie wytypował poprawnego wyniku, ale trzech zawodników przewidziało, że nie będzie to więcej niż 30 spotkań i to ta trójka znajduje się na podium. Najbliżej poprawnego wyniku był Adam Kosmala (27 przegranych), drugi był Neithan_18th (28), a najniższe miejsce podium zajął broniący tytułu z zeszłego roku DanCelt (29).


PYTANIE 2:

NAJDŁUŻSZA PASSA ZWYCIĘSTW PO PRZERWIE NA MECZ GWIAZD

Co tu dużo mówić. Celtics mieli tylko dwie passy zwycięstw po all-star game, dość powiedzieć, że obie trwały raptem dwa spotkania. Celtowie sporo przecież przegrywali, a swoją najdłuższą zwycięską passę zaliczyli jeszcze przed weekendem gwiazd – zaraz na początku sezonu udało im się przecież wygrać cztery spotkania, a potem jeszcze dwukrotnie (w tym raz w lutym) wygrywali po trzy mecze z rzędu. Nic więc dziwnego, że padła tylko jedna prawidłowa odpowiedź.

Najwięcej osób typowało, że będą to cztery wygrane spotkania z rzędu. Największy optymista przewidywał, że Celtowie zdołają wygrać osiem kolejnych meczów, natomiast największym pesymistą był jednocześnie ten, który wytypował idealnie.

NAJLEPSI:

Zwycięzcą po raz kolejny jest Adam Kosmala, który jako jedyny ustrzelił passę dwóch zwycięstw. To także dla niego drugie kolejne zwycięstwo, bowiem po raz drugi z rzędu otrzymuje on 10 punktów. Na drugim miejscu podium znalazło się ośmiu, natomiast na trzecim aż dwudziestu typujących.


PYTANIE 3:

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW ZDOBYTYCH PRZEZ CAŁĄ DRUŻYNĘ CELTICS W POJEDYNCZYM MECZU

Celtics z zeszłego sezonu nie imponowali zachwycającą ofensywą, choć w wielu spotkaniach – szczególnie pod koniec sezonu – udawało im się przekraczać granicę stu punktów. Być może była w tym spora zasługa Rajona Rondo, ale z drugiej strony – rekord punktowy Celtics w zesszłym sezonie regularnym to 120 punktów – zdobytych w spotkaniu przeciwko Orlando Magic zaraz na początku sezonu, jeszcze w listopadzie, czyli jeszcze bez Rondo oraz po dogrywce przeciwko New Orelans Pelicans, już z Rondo na parkiecie. Zdarzyło się też raz zdobyć punktów 118, dwukrotnie było to 114. Ogólna średnia wyniosła jednak poniżej stu oczek.

Spora część z Was uważnie śledziła kalendarz i typowała, że Celtowie tych 120 punktów z listopada już nie pobije. Znaleźli się jednak i tacy, którzy przewidywali ponad 130 punktów, co niestety nie miało miejsca.

NAJLEPSI:

Poprawnej odpowiedzi udzieliło aż dziewiętnastu typujących i to oni otrzymują 10 punktów za tę kategorię.


PYTANIE 4:

NAJWYŻSZA ZDOBYCZ PUNKTOWA ZAWODNIKA W JEDNYM MECZU

Niech Was nie zmyli to, kto stoi za tą najwyższą zdobyczą punktową. Otóż raczej bez niespodzianek tą osobą jest Jeff Green, który dwukrotnie w zeszłym sezonie zdobył 39 punktów i drugi rok z rzędu był zawodnikiem Celtics z najwyższą zdobyczą punktową w jednym meczu. Jeff dwa razy potrzebował dogrywki, by dobić to tej granicy – raz w Waszyngtonie, kiedy o Celtowie wygrali ostatecznie z Wizards, a następnie w Nowym Orleanie, gdzie po wielkich emocjach i niesamowitym występie Anthony’ego Davis to Bostończycy schodzili z parkietu pokonani.

Kilka osób typowało, że będzie to ponad 45 punktów, a znaleźli się i tacy, którzy stawiali, że żaden Celt nie poprawi już wyniku ustanowionego przed rozpoczęciem typowania – Jeff Green w listopadzie przeciwko Cleveland Cavaliers zdobył 31 oczek i sześciu typujących postawiło, że tak już pozostanie. Drogo ich to kosztowało, bo za takie typowanie otrzymali zaledwie dwa punkty.

NAJLEPSI:

Poprawną i zarazem najwyżej punktową odpowiedź wytypowały tylko dwie osoby – na 39 punktów postawili ArekCeltPełnąGębą oraz GieZetKa.


PYTANIE 5:

MIEJSCE W KONFERENCJI WSCHODNIEJ NA KONIEC SEZONU ZASADNICZEGO

Jak wiemy, to nie był sezon Celtics. Jednak jeszcze w grudniu nie do końca widzieliśmy, czego się po tym sezonie spodziewać i gdzie koniec końców wylądują w tabeli Celtowie. Głównie dlatego znalazło się sporo osób, która typowała awans Zielonych do fazy playoffs, ale byli też i tacy, którzy bardzo dobrze przewidzieli, że Boston w playoffach się nie zamelduje.

Tymczasem aż 26 osób typowało, że Celtics zagrają przynajmniej w pierwszej rundzie, z czego wiele osób sądziło, że Bostończyków stać nawet na wygranie swojej dywizji, co jednak jest myśleniem bardzo uzasadnionym, patrząc wstecz na poprzedni sezon.

NAJLEPSI:

Po raz drugi z rzędu poprawnie wytypowały tylko dwie osoby i w tej kategorii to tylko te dwie osoby zostaną nagrodzone punktami – są nimi janienocoty oraz Adam Kosmala.


PYTANIE 6:

DATA POWROTU RAJONA RONDO

Chyba najcięższa z kategorii, bowiem rzecz najcięższa do przewidzenia, co pokazuje rezultat tego pytania. Otóż podczas gdy zdecydowana większość typujących stawiała na luty (a zdarzył się też typ na marzec oraz że Rondo wcale do gry w sezonie 2013/14 nie wróci) to rozgrywający zrobił prawie wszystkim psikusa i wrócił w styczniu. Pojawiły się też typy na styczeń, głównie na spotkanie z Brooklyn Nets, kiedy to do Bostonu po raz pierwszy wracali Kevin Garnett oraz Paul Pierce, ale Rondo swój debiut zaliczył kilka dni wcześniej, bowiem 17 stycznia w spotkaniu przeciwko Los Angeles Lakers.

NAJLEPSI

Datę 17 stycznia wytypowała tylko jedna osoba. Gratulacje dla Mateusza Dobosza, który z takim darem przewidywania mógłby wygryźć niejedną wróżkę z jej stanowiska.


PYTANIE 7:

ŚREDNIA ZBIÓREK JAREDA SULLINGERA W SEZONIE REGULARNYM 2013/14

Jared Sullinger wkraczał w swój drugi sezon z większymi nadziejami, ale też po trudnej operacji pleców, która znacząco wpłynęła na jego przygotowanie kondycyjne. Tak, czy siak – to był bardzo dobry sezon wciąż bardzo młodego jeszcze zawodnika, w którym zdarzyło mu się na przykład zanotować mecz z co najmniej 20 punktami i 20 zbiórkami na koncie, co było pierwszym takim wyczynem od czasu debiutu KG w barwach Celrics.

Ostatecznie, zakończył on sezon z bardzo solidnymi średnimi na poziomie 13.3 punktów, 8.1 zbiórek oraz 1.6 asyst na mecz, zostawiając sobie jeszcze sporo miejsca do poprawy, chyba na ten zbliżający się sezon.

NAJLEPSI

Dwie osoby wytypowały dokładną średnią zbiórek i to oni otrzymują po dziesięć punktów – są to le sie zmahauem oraz delfin150 . Większość typujących obstawiała właśnie w rejonie ośmiu zbiórek na mecz, choć zdarzyły się też wyjątki i typy na siedem czy nawet prawie dziewięć zebranych piłek na mecz.


PYTANIE 8:

LICZBA DOUBLE-DOUBLE RAJONA RONDO W SEZONIE REGULARNYM 2013/2014

To pytanie było dość podchwytliwe, albowiem nie wiedzieliśmy przecież kiedy Rondo rzeczywiście powróci na parkiet. I tak, jeśli ktoś – a był jeden taki typujący – strzelał, że Rondo nie wróci to mógł ustrzelić dwie pieczenie na jednym ogniu. Rondo jednak wrócił i to w całkiem niezłym stylu, bo w trzydziestu meczach jakie rozegrał udało mu się zanotować jedenaście edit: trzynaście double-double, co przy powrocie do gry z zerwanego więzadła jest wynikiem co najmniej dobrym.

I tak, niewielu osobom udało się wytypować poprawny wynik – niektórzy przeginali za bardzo do góry, niektórzy za bardzo w dół, ale wiele osób pomyliło się też o jedno czy dwa spotkania; dość powiedzieć, że sześć osób przewidywało 12 meczów Rondo z double-double.

NAJLEPSI

Dokładną liczbę wytypowały dwie osoby: Michał Tokarczyk oraz Adka. edit: uważne oko Neithana pokazało błąd, albowiem Rondo nie zanotował jedenastu, lecz trzynastu double-double. Taką odpowiedź typowało czterech uczestników (CPrideKerson, Matuesz Ossowski, MatjuCS oraz Archinho91) i to oni zgarnęli 20 punktów za to pytanie, co – jak się zaraz przekonacie – miało wpływ na ostateczną tabelę, lecz nie zmieniło zwycięzcy naszego konkursu. Neithanowi dziękujemy za wyłapanie błędu, my natomiast przepraszamy za sam błąd i za powstałe w związku z tym zamieszanie.


PYTANIE 9:

NAJWYŻSZA ZDOBYCZ PUNKTOWA JEFFA GREENA W SEZONIE 2013/14

Stało się tak, że to Jeff Green był najlepiej punktującym zawodnikiem Celtics w jednym meczu, a więc te pytania niejako się ze sobą uzupełniają. I tak, przypomnijmy, że Green zdobył 39 punktów dwa razy w zeszłym sezonie, a więc przeliczyli się ci, którzy przewidywali, że Jeff przekroczy choć raz granicę 40 punktów. A tych było sporo, choć wiele typujących popełniło naprawdę mały błąd, myląc się o jeden czy dwa punkty.

Najwięksi optymiści zakładali, że Green poprawi swój rekord kariery z poprzedniego sezonu i rzuci 45 punktów, ale kilku typujących postawiło też troszeczkę inaczej, sądząc że Jeff nie zdobędzie już więcej punktów niż dotychczas w poprzednim sezonie – w momencie konkursu jego najlepszy wynik wynosił 31 punktów.

NAJLEPSI:

Trzem osobom udało się wytypować dokładny wynik i ustrzelić w 39 punktów. Są nimi: ArekCeltPełnąGębą, Marcin Łapiński oraz GieZetKa.


PYTANIE 10:

ŚREDNIA STRACONYCH KOSZY NA MECZ CAŁEJ DRUŻYNY W SEZONIE REGULARNYM 2013/14

Z jednej strony sporo kibiców spodziewała się tankowania, ale z drugiej żaden z typujących nawet nie zbliżył się do średniej traconych punktów Celtics w zeszłym sezonie. Nikt bowiem nie typował, że będzie to ponad sto punktów, a to właśnie tyle – 100.7, by być dokładnym – tracili ubiegłoroczni Celtics. Nie jest to wynik powalający na kolana, choć dawał on miejsce w tej górnej połówce tabeli w tym względzie.

NAJLEPSI

Najbliżej średniej, choć i tak daleko od ideału, był uba66, który typował średnio 98.8 straconych koszy i dzięki temu zdobył 10 punktów za to pytanie.


AND THE WINNER IS……

W drugiej edycji naszego konkursu można było zdobyć maksymalnie 135 punktów. Dla przypomnienia, zwycięzca z zeszłego roku – DanCelt – wygrał wtedy z ogólną liczbą 66 punktów. Możemy więc już zdradzić, że w tym roku mamy nowego NCC, który co prawda punktów zdobył mniej niż NCC sprzed roku, ale to i tak wystarczyło. Tymczasem spójrzmy jeszcze na listę osób z miejsc 2. do 10., które dzielnie walczyły o miano Najbardziej Cwanego Celta, ale koniec końców im się nie udało:

2. MatjuCS

60

3. Archinho91

55

4. CPrideKerson

55

5. janienocoty

52

. Mateusz Ossowski

52

7. Goozio

47

8. Adrian Stempinski

46

. uba666

46

10. Fudzi

45


A teraz chwila na którą wszyscy czekali…

Najbardziej Cwanym Celtem za sezon 2013/14 z ilością 63 uzbieranych punktów zostaje:

Mateusz Dobosz !!!

Zwycięzcy gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenia szczegółów wysyłki nagrody w postaci zaspanej koszulki. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za drugi rok zabawy i mamy nadzieję, że tak samo licznie stawicie się na kolejną edycję, której – jeśli się odbędzie – powinniście wyczekiwać jeszcze przed końcem tego roku kalendarzowego. Pełną tabelę z wynikami możecie znaleźć tutaj, w razie pytań piszcie na mojego, bądź też redakcyjnego maila. Raz jeszcze gratulujemy Mateuszowi i dziękujemy wszystkim uczestnikom!