Ujawniono terminarz 2014/15!

W końcu poznaliśmy pełen terminarz na zbliżający się wielkimi krokami sezon 2014/15.  Nie ma chyba jednak zbyt wielu dobrych wiadomości, bo prócz faktu, że Celtics rozpoczną sezon 29 października meczem u siebie z Brooklyn Nets – co samo w sobie jest wiadomością bardzo dobrą, w końcu to początek sezonu – to liga raczej nie była zbyt łaskawa dla Celtics. Dość powiedzieć, że ESPN pokaże zaledwie jeden mecz Bostończyków. TNT oraz ABC nie pokażą ani jednego. Dla porównania: Lakers zostaną pokazani w tych trzech stacjach 20-krotnie. Dodatkowo, Zielonych czeka bardzo trudny start sezonu, ale łatwo nie będzie też w drugiej części rozgrywek, kiedy to rozegrają większość z osiemnastu serii back-to-back.

No cóż, najważniejsze notki poniżej:

  • Po raz pierwszy od sezonu 2010/11 bostońska ekipa rozpocznie sezon w swojej hali. 29 października do TD Garden zawitają Brooklyn Nets z Kevinem Garnettem. Dwa dni później Celtów czeka drugi meczu sezonu i zarazem pierwszy mecz na wyjeździe, czyli wizyta w Houston.
  • Dalej nie będzie jednak łatwiej, bo w zasadzie cały listopad to spotkania z mocnymi przeciwnikami. Bardzo więc możliwe, że Celtics zaliczą kilka lub nawet kilkanaście porażek z rzędu już na samym początku sezonu i w grudzień wchodzić będą z bilansem typu 1-13, bowiem w listopadzie jedyny mecz, w którym Bostończycy rzeczywiście będą faworytami to ten przeciwko 76ers.
  • W grudniu robi się odrobinę ciekawiej, choćby dlatego że czekają nas trzy spotkania z Washington Wizards. To najfajniejsze powinno się odbyć 7 grudnia, kiedy to Wizards (z Pierce’em, ale i Gortatem oraz Humphriesem) jeden jedyny raz w sezonie przyjadą do Bostonu.
  • Nikogo nie powinien dziwić również fakt, że Celtics kolejny rok z rzędu mają wolne w Wigilię Bożego Narodzenia, kiedy to mecze oglądane są przez największą publiczność. Zieloni zagrają jednak 26 grudnia, kiedy to do Bostonu znów przyjadą Nets. Mecz ten odbędzie się w bardzo przyzwoitej dla polskiego fana porze, bowiem o 19:00 czasu polskiego. Tak samo zresztą jak ostatnie spotkanie Celtics w roku kalendarzowym 2014 – 31 grudnia do TD Garden zawitają Sacramento Kings.
  • W styczniu czeka nas natomiast ten jeden mecz transmitowany przez telewizję o zasięgu ogólnokrajowym – ESPN pokaże spotkanie z Hawks w Bostonie, które odbędzie się 14 stycznia. Kilka dni potem rozpocznie się pierwszy i zarazem najdłuższy trip na Zachodnie Wybrzeże – od 19 stycznia do 28 stycznia Celtics rozegrają sześć meczów z rzędu na wyjeździe.
  • Luty to z kolei dłuższa niż zwykle przerwa związana z weekendem All-Star. W zasadzie teraz nie jest to już weekend, lecz calutki tydzień. Celtowie ostatni raz przed Meczem Gwiazd zagrają 11 lutego, a następnie dopiero dziewięć dni później – 20 lutego w Sacramento. Co ciekawe, dzień wcześniej przypada trade deadline. Przez cały sezon będzie więc pewnie głośno o tym, czy Rajon Rondo do tego spotkania z Kings dotrwa (no chyba, że koniec końców zostanie wytransferowany właśnie tam…). Warto dodać, że 22 lutego Celtics zmierzą się w Los Angeles z Lakers. Mecz pokaże NBA TV. 22 lutego to także urodziny Rondo.
  • Najtrudniejszy miesiąc dla Celtów to najprawdopodobniej marzec, kiedy to zespół rozegra ogółem aż 18 spotkań, z czego dziesięć na wyjeździe. To również w marcu bostońska drużyna rozegra większość spotkań back-to-back. W przekroju całego sezonu takich serii meczów dzień po dniu będzie osiemnaście (o dwa mniej niż w poprzednim sezonie), z czego pięć właśnie w marcu.
  • No i na koniec: Celtics swój ostatni mecz w sezonie rozegrają 15 kwietnia w Milwaukee. To również w kwietniu czekają nas dwa z czterech spotkań przeciwko Cleveland Cavaliers – Celtics przyjmą LeBrona, Love’a i całą resztę 14 listopada oraz 12 kwietnia, natomiast Ohio odwiedzą 3 marca i 10 kwietnia.

To by było na tyle z tych najważniejszych informacji. Cały terminarz możecie sprawdzić w odpowiednim dziale na naszej stronie. A tymczasem odliczamy już dni do startu sezonu i pierwszego meczu Celtics – do tego momentu pozostało jeszcze 75 dni. Ciekawi nas też, na który mecz Wy czekacie najbardziej?