Young opuści ligę letnią?

James Young może opuścić zbliżającą się wielkimi krokami Ligę Letnią w Orlando z powodów ostrożnościowych – Young miał kilka tygodni temu mały wypadek samochodowy, przez który opuścił workout w Bostonie, gdyż odniósł obrażenia szyi. Ostateczna decyzja odnośnie gry 18-latka w Orlando zostanie jednak podjęta dopiero w najbliższych dniach przez trenera Brada Stevensa oraz generalnego menedżera Danny’ego Ainge’a. Przypomnijmy, że kolejna edycja Summer League startuje już w sobotę 5 lipca, natomiast dzisiaj oficjalnie potwierdzono już skład, w jakim zaprezentują się Celtics. Zawodnicy ci są już w obozie treningowym Celtics w Waltham, gdzie rozpoczęli dziś przygotowania. Prowadzić ich będzie Jay Larranaga.

Young przed kilkoma tygodniami brał udział w mało poważnym wypadku samochodowym, którego skutki zmusiły go go opuszczenia kilku pokazowych treningów przed draftem. 18-letni swingman nie trenował również dla Celtics, choć pojawił się w Bostonie, by przedstawiciele klubu mogli przeprowadzić z nim wywiad. Niektórzy eksperci uważają, że to właśnie przez ten wypadek Young zanotował mały spadek w przeddraftowych prognozowaniach, a ostatecznie wybrany został z siedemnastym numerem przez Celtics. Młody zawodnik wciąż odczuwa skutki tego niedawnego wypadku i zmaga się z lekkim bólem szyi, dlatego też nie wziął on dziś udziału w treningach przed startem ligi letniej, co wyjaśniał Jay Larranaga, który poprowadzi zespół w Orlando:

„James nie wziął w dzisiejszym treningu ponieważ wciąż postępujemy z nim po prostu ostrożnie po jego wypadku sprzed kilku tygodni.”

Drużyna, która zagra w barwach Celtics w tegorocznej edycji Summer League zostanie w Waltham do piątku, gdzie będzie trenować kilka razy dziennie. Następnie zespół uda się do Orlando, by w sobotę rozpocząć swoje zmagania meczem z Miami Heat. Impreza potrwa do piątku 11 lipca, kiedy to poznamy ostateczne rozstrzygnięcia. Larranaga – mianowany zresztą wczoraj nowym głównym asystentem drużyny po odejściu Rona Adamsa do Golden State Warriors – zapytany o to, czy Young będzie zdolny do gry w Orlando, odpowiedział, że nie wie, ale jest pewien że Ainge i Stevens porozmawiają na ten temat i podejmą odpowiednią decyzję.