Maxwell: Rondo chce maxa

Cedric Maxwell w rozmowie z Yahoo! Sports Radio powiedział, że jego zdaniem ostatnie ruchy Boston Celtics wskazują na to, że dni Rajona Rondo są w Bostonie policzone. Maxwell dodał też, że według plotek Rondo miał już chcieć warte $100 milionów przedłużenie kontraktu. C’s nie mogą mu jednak w tym momencie takiego zaoferować, a będą mogli dopiero za rok o tej porze, gdy Rondo wypełni swoją obecną umowę. Warto zauważyć, że sam Maxwell określił tę informację mianem „plotki”, a więc nie jest to wcale pewne (tym bardziej, że od czasu do czasu ma on tendencje do wyolbrzymiania), choć z drugiej strony były zawodnik m.in. Celtics i MVP Finals z 1981 roku wciąż jest dość blisko zespołu.

Maxwell powiedział, że plotka głosi iż Rondo chciał już przedłużenie kontraktu warte $100 milionów dolarów. Według niego wybranie w drafcie Marcusa Smarta może oznaczać, że 28-letni rozgrywający niedługo się z Bostonem pożegna. Tak wyglądała najważniejsza część wypowiedzi Maxwella:

„Według plotek Rondo chciał $100-milionowe przedłużenie kontraktu. Tymczasem jest Smart, jest Young – obaj młodzi i obaj obrońcy. A w obecnym systemie NBA i przy obecnych płacach tej dwójce płaciłoby się około $4 miliony dolarów rocznie zamiast $100 milionów dolarów, które w tym momencie Rondo chciał.”

I tak, Smart i Young rzeczywiście zarobią w przyszłym sezonie nieco ponad $4 miliony dolarów, ale Celtics nie mają prawa, by już teraz zaoferować Rondo przedłużenie kontraktu o wartości $100 milionów dolarów. W tym momencie – gdy Rondo ma jeszcze rok do końca swojej obecnej umowy – mogą zaoferować $44.8 milionów za trzy kolejne lata. Warte prawie $105 milionów dolarów Rondo będzie mógł podpisać dopiero za rok, gdy stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem – wtedy Celtowie będą mogli zaproponować mu więcej niż ktokolwiek z racji posiadania praw Birda. Czy w tej plotce Maxwella jest choć źdźbło prawdy? Tego nie wiadomo. Z drugiej strony, o ewentualnym maksymalnym kontrakcie dla Rondo rozmawiać będziemy chyba dopiero po zakończeniu przyszłego sezonu. No chyba, że za rok o tej porze nie będzie go już w Bostonie…

Czy Rajon Rondo jest wart maksymalnego kontraktu?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...