Sullinger graczem tygodnia!

Mamy drugie w tym sezonie cotygodniowe wyróżnienie bostońskiego gracza – po tym jak w grudniu zawodnikiem tygodnia na Wschodzie został Jordan Crawford, tym razem za mecze od 3 do 9 lutego wyróżniony został Jared Sullinger! Równorzędne wyróżnienie na Zachodzie otrzymał Kevin Durant. Sullinger już od dłuższego czasu utrzymuje świetną formę i bardzo dobrą wiadomością jest fakt, że został on doceniony w całej lidze. W ciągu tego tygodnia notował on średnio 20.3 punktów oraz 12.7 zbiórek (drugi najlepszy wynik w konferencji) i 1.67 bloków, prowadząc Celtics do dwóch zwycięstw w trzech spotkaniach. Najlepiej spisał się z Sacramento Kings, kiedy to zapisał na koncie 31 oczek (career-high) i 16 zbiórek.

Z dziennikarskiego punktu widzenia należy też wspomnieć o tym, jaki tydzień ma za sobą Kevin Durant – w czterech meczach, w których Thunder osiągnęli bilans 3-1, zdobywał on średnio 31.8 punktów, 9 asyst oraz 8 zbiórek. Innego wyboru być nie mogło. Warto też jednak wspomnieć, że i Sullinger gra ostatnio na naprawdę wysokim poziomie, wczoraj z Mavericks zanotował piąte z rzędu double-double, a w ostatnim tygodniu zdobywał kolejno 19 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst, 4 bloki w wygranym meczu z 76ers, wspomniane wcześniej 31 punktów i 16 zbiórek w zwycięstwie nad Kings oraz 11 punktów i 12 zbiórek w przegranym spotkaniu z Mavs.

Wśród nominowanych na Wschodzie byli też Mason Plumlee (Brooklyn Nets), Al Jefferson (Charlotte Bobcats), David West (Indiana Pacers), Victor Oladipo (Orlando Magic) oraz Josh Smith i Brandon Jennings (obaj  Detroit Pistons), natomiast Durant w pokonanym polu zostawił Dwighta Howarda (Houston Rockets), Blake’a Griffina i DeAndre Jordana (obaj Los Angeles Clippers) oraz Patty’ego Millsa (San Antonio Spurs).