Johnson podpisze kolejny kontrakt

Chris Johnson ma jutro podpisać drugi 10-dniowy kontrakt z Boston Celtics, przynajmniej tak został poinformowany. Wydaje się to być jednak pewnym, skoro nawet przed wczorajszym spotkaniem z Nets coach Brad Stevens zasugerował, że choć to on nie on podejmie ostateczną decyzję to klub skłania się ku zaoferowaniu 23-latkowi kolejnej – drugiej już – 10-dniowej umowy. Przypomnijmy, że klub może podpisać z jednym zawodnikiem dwie takie umowy w ciągu jednego sezonu, a następnie zaproponować przedłużenie kontraktu do końca sezonu. Johnson zagrał jak do tej pory w czterech meczach, pokazując się z naprawdę solidnej strony i zbierając pochwały od bostońskiego sztabu szkoleniowego.

Johnson zachwycił już w swoim debiucie przeciwko Miami Heat, kiedy to w 25 minut gry zdobył 11 punktów oraz 3 zbiórki. Przez te 10 dni zdążył on rozegrać cztery spotkania, w których notował średnio 10 punktów na ponad 48-procetnowej skuteczności. We wczorajszym meczu z Nets zanotował solidne 12 punktów, a umowa skończyła się niedługo po zakończeniu spotkania. Jeszcze przed spotkaniem tak wypowiadał się trener Stevens, który jednocześnie bardzo chwalił sobie Johnsona:

„Usiądę i porozmawiam ze wszystkim o sfinalizowaniu kolejnej umowy, ale przypuszczam, że jest to coś, co naprawdę chcielibyśmy zrobić. Był naprawdę świetny. Spisywał się fantastycznie, grał agresywnie i był po prostu naprawdę solidnym wzmocnieniem.”