5 pytań do: Mark Vandeusen

Przed Wami kolejny wpis z naszej serii „Pięć pytań do”, w której co jakiś czas pytamy różne osoby, przeważnie dziennikarzy i blogerów – także zagranicznych – o różne tematy związane z Boston Celtics i nie tylko. Swoje pytania możecie też zadać i Wy poprzez wysłanie ich na maila redakcyjnego lub też mojego – najciekawsze pytania zostaną oczywiście zadane kolejnej osobie przy kolejnym wpisie. Tym razem naszym gościem jest Mark Vandeusen znany też jako LucidSportsFan, redaktor CelticsLife.com oraz twórca i właściciel autorskiej strony LucidSportsFan.com, którego zapytaliśmy m.in. o wczesne wnioski po 1/4 sezonu, ocenę debiutu Brada Stevensa i o to, czy jest za czy też przeciw tankowaniu.

1. Wczesne wnioski po 20 meczach?

Teraz, gdy mamy już 22 spotkania za sobą, Boston z bilansem 10-12 jest zdecydowanie lepszy niż ktokolwiek przypuszczał. Z żałośnie upadającymi zespołami z Nowego Jorku, Celtowie mają realną szansę na wygranie dywizji. Niestety, nie mają żadnych szans, by pokonać Indianę czy Miami w drugiej rundzie.

2. Wczesna ocena Brada Stevensa?

A [czyli przekładając na naszą skalę ocena możliwie najwyższa] – jest spektakularny, sprawiając że zespół walczy i gra twardo każdej nocy, a także zmieniając Jordana Crawforda w efektywnego rozgrywającego.

3. Jesteś zwolennikiem tankowania czy też nie? Dlaczego?

Nie mam nic przeciwko robieniu transferom, które robione są pod przyszłość, a mogłyby źle oddziaływać na obecny skład, ale jestem też za tym, aby każdej nocy starać się możliwie jak najmocniej o zwycięstwo. Taka jest już natura sportu, a wygrywający zespół z zasady ogląda się o wiele fajniej niż zespół przegrywający. Podczas gdy awans do playoffs nie jest najlepszy w długoterminowym interesie klubu, ja cały czas będę trzymał za nie kciuki i będę podekscytowany, jeśli Celtom uda się tam awansować.

4. Czy Jared Sullinger jest na drodze do stania się all-starem?

To bardzo możliwe, jestem pod wielkim wrażeniem jego rzutu [chodzi o miękką kiść] i tych aksamitnych dłoni. Miejmy nadzieję, że wątpliwości dotyczące złego stanu jego pleców są daleko za nim.

5. Kiedy powinien wrócić Rondo?

Prawdopodobnie tydzień lub dwa tygodnie po tym, jak zacznie trenować na całego. W tym momencie powiedziałbym, że będzie to w połowie stycznia. Nie ma żadnego sensu, by wstrzymywać jego powrót, gdy będzie gotowy, tym bardziej że ten zespół tak czy siak wygrywa.