Koszulka Rondo w top10

NBA jak co roku przed sezonem ogłosiła piętnaście najlepiej sprzedających się koszulek w zeszłym roku. Być może to ostatni raz w przeciągu kilku kolejnych lat, kiedy w tej piętnastce widzimy dwóch zawodników Boston Celtics – są nimi Rajon Rondo (10. miejsce), a także Kevin Garnett (14. miejsce), który jednak w Bostonie już dłużej grać nie będzie, a zamiast tego reprezentuje barwy Brooklyn Nets. Co ciekawe, koszulka Rondo sprzedawała się lepiej od m.in. Chrisa Paula czy Russella Westbrooka. Jeszcze ciekawszym wydaje się być jednak fakt, że na drugim miejscu w tym rankingu uplasował się zawodnik Chicago Bulls, Derrick Rose, który przecież w zeszłym sezonie nie rozegrał ani jednego meczu.

Nikogo nie powinno natomiast dziwić, że na pierwszym miejscu znalazł się LeBron James, czyli najlepszy chyba obecnie zawodnik w NBA i jednocześnie najpopularniejszy koszykarz na całej planecie, czego zresztą ten ranking jest tylko potwierdzeniem. Cała piętnastka prezentuje się tak:

1. LeBron James, Miami Heat
2. Derrick Rose, Chicago Bulls
3. Kobe Bryant, Los Angeles Lakers
4. Kevin Durant, Oklahoma City Thunder
5. Dwyane Wade, Miami Heat
6. Carmelo Anthony, New York Knicks
7. Dwight Howard, Los Angeles Lakers
8. Deron Williams, Brooklyn Nets
9. Blake Griffin, Los Angeles Clippers
10. Rajon Rondo, Boston Celtics
11. Steve Nash, Los Angeles Lakers
12. Chris Paul, Los Angeles Clippers
13. Russell Westbrook, Oklahoma City Thunder
14. Kevin Garnett, Boston Celtics
15. Joe Johnson, Brooklyn Nets

Miło jest widzieć, że tak old-schoolowy zawodnik jakim jest Kevin Garnett wciąż cieszy się dużą popularnością i wcale nie odstaje od największych gwiazd ligi – choć w zasadzie on wciąż taką gwiazdą ligi jest. Nie wiadomo natomiast, czy Rondo utrzyma tak dobre miejsce także w przyszłym roku, odkąd w Bostonie pożegnano się na jakiś czas z mistrzowskimi marzeniami i wkroczono w erę przebudowy. Od siebie dodam jedynie, że ja także dołożyłem małą cegiełkę w tym bardzo dobrym wyniku Rajona, bowiem od grudnia zeszłego roku jestem szczęśliwym posiadaczem meczówki na Dzień Św. Patryka (widocznej na zdjęciu powyżej).