Transfer z Nets oficjalny

Do dziś musieliśmy czekać, aby oficjalnie pożegnać się z Paulem Pierce’em oraz Kevinem Garnettem, bowiem to dopiero dzisiaj transfer z  Brooklyn Nets mógł wejść w życie. I tak, mamy jedną małą zmianę w porównaniu do tego, co wiedzieliśmy od samego początku: Celtics otrzymują Geralda Wallace’a, Krisa Humphriesa, Keitha Bogansa, MarShona Brooka, Krisa Josepha, trzy wybory w pierwszych rundach draftu (w latach 2014, 2016 i 2018) oraz prawo do zamiany wyborów w roku 2017; Nets otrzymują Paula Pierce’a, Kevina Garnetta, Jasona Terry’ego oraz (tutaj nowość) DJ White’a, a w zasadzie jego niegwarantowany kontrakt. Nie są jednak znane szczegóły finansowe tej wymiany.

(Już na wstępie ostrzegam, że poniżej znajdziecie niekoniecznie miły dla oka fana Celtics obrazek…)

W oficjalnym oświadczeniu wydanym na stronie internetowej klubu czytamy słowa kolejno generalnego menedżera, Danny’ego Ainge’a, współwłaściciela zespołu Wyca Grousbecka oraz trenera Brada Stevensa:

„Chcielibyśmy podziękować Paulowi, Kevinowi i Jasonowi za wszystko, co zrobili dla tej organizacji. Nie zdobylibyśmy 17. banneru bez Paula i Kevina i zostaną oni zapamiętani obok innych świetnych zawodników, jacy kiedykolwiek zakładali koszulkę Celtics. W tym samym czasie jesteśmy podekscytowani, by powitać Geralda, Krisa, Keitha, MarShona i Krisa w celtyckiej rodzinie. Przynoszą oni do naszego zespołu bogactwo talentu, doświadczenia, głębi oraz elastyczności.”

„Paul i Kevin byli przykładem, co znaczy być Celtem. Odegrali wielką rolę w przywróceniu Celtic Pride i zapewnieniu naszym fanom pierwszego od ponad dwudziestu lat mistrzostwa w 2008 roku. Życzymy im wszystkiego najlepszego na przyszłość.”

„Jesteśmy naprawdę podekscytowani, by powitać Geralda, Krisa, Keitha, MarShona i Krisa w organizacji Celtics. Razem wnoszą do naszego składu wielką sumę uniwersalności, wyjątkowy repertuar umiejętności i produktywność. Nie mogę się doczekać, by z nimi pracować.”

UPDATE: konferencja powitalna, na której zaprezentowani zostaną zawodnicy pozyskani z Nets odbędzie się w najbliższy poniedziałek o 14:30 czasu miejscowego w Bostonie (o 20:30 czasu polskiego). Wezmą w niej udział także Danny Ainge i Brad Stevens.

Mikhail Prokhorov, właściciel Brooklyn Nets, tak powitał za to swoich nowych zawodników:

„Dziś bogowie koszykówki uśmiechnęli się do Nets. Z przybyciem Kevina Garnetta i Paula Pierce’a osiągnęliśmy w naszym składzie świetny balans między gwiazdami-weteranami a młodymi talentami. Ten zespół będzie się imponująco oglądało i będzie się przeciw niemu ciężko grało.”

Oficjalna konferencja, na której przedstawieni zostaną Garnett, Pierce oraz Terry odbędzie się 18 lipca w Barclays Center. Wiemy już, że Garnett będzie zakładać koszulkę z numerem #2. Internetowa strona Nets tak wita swoich nowych ulubieńców:

https://pbs.twimg.com/media/BO_iXgZCcAAucY-.png:large