Ploteczki

5 dni – dokładnie tyle pozostało do trade deadline. To zdecydowanie najciekawszy dzień w NBA, gdy do gry wkraczają nie zawodnicy a managerowie. Twitter się grzeje, ale najpierw przez wiele godzin nakręcają się kibice. Atmosfera napięcia trwa przez wiele dni – to właśnie ten czas – uwielbiam to. Boston dysponuje ogromną ilością picków i chyba nadszedł czas pociągnąć za cyngiel. Jeszcze 2 tygodnie temu, było naprawdę cicho odnośnie aktywności naszego GM’a. Teraz nazwisko Ainge pojawia się tak często, że jesteśmy codziennie najczęściej opisywaną organizacją na twitterze. Dziś proponuję mały przegląd tego co może się wydarzyć.

KEVIN LOVE

No i wraca na scenę NBA opera mydlana pod tytułem Kevin Love w Bostonie. Frank Isola w nocy odpalił bombe jakoby trwały rozmowy na lini NYK-Cavs-Boston o trójstronnej wymianie. Melo do Cavs, Love do Bostonu a NYK zbiera picki. Kilka innych źródeł poniekąd to potwierdziło, jednak konkluzja jest taka, że rozmowy faktycznie były, ale na bardzo wczesnym etapie i aktualnie nic sie nie dzieje.

DWIGHT HOWARD

Okazało się, iż Houston handlują Howardem od prawie miesiąca, ale nie dostali żadnej atrakcyjnej oferty. Jak to określił członek sztabu jednego z klubów „Morey był tym bardzo zaskoczony”. Wynika z tego, że Rakiety stoją pod ścianą. Wszyscy oferują ochłapy. To co – Lee plus kilka drugorundowców?? ;) A poważnie – Danny nie jest zainteresowany kilkumiesięcznym „wypożyczeniem” zawodnika za swoje assety. Cena spada…

AL HORFORD

Ktoś bardzo lubi w NBA zespół Atlanty bo powołał Horforda do składu Wschodu na ASG. Jeśli Horford jest w handlu – a nowe plotki tylko to potwierdzają – to cena za niego niestety została tym powołaniem podwyższona. Ostatnie doniesienia w kontekście Bostonu są takie, że cena za niego jest absurdalnie wysoka i na razie nie ma tematu.

DANNY AINGE

W ostatnich godzinach zyskał miano „Jednego z najbardziej agresywnych GM’ów”. Co ciekawe – inne źródło mówi, że od Bostonu zaczynają się każde przymiarki do wymian między 3 organizacjami.

DENVER

Są bardzo aktywni i chyba reset staje się faktem. Faried jest łączony z Toronto – Toronto mogłoby wysłać swój pick, który tak naprawdę jest pickiem NYK. Sytuacja skomplikowana, ale… Denver ma prawa do zamiany picków z NYK, te same prawa do zamiany ma Toronto. Jeśli Denver zatankuje – to tankuje dla siebie, a jak przejmie pick Toronto to po zamianie z NYK ma dwa picki w loterii. Dla nas to o tyle istotne, że jak Denver robi reset, to Gallinari jest do wyciągnięcia.

SHABAZZ MUHAMMAD

O zainteresowaniu Shabazzem przez Boston pisze się od jakiegoś czasu, ale ostatnie doniesienia mówią, iż nic się nie wydarzy w tej sprawie przed trade deadline.

BROOK LOPEZ

Wprawdzie w Nets nadal nie ma GM’a, ale organizacja jest ponoć umiarkowanie aktywna na rynku. Osoby zbliżone do Michaiła Prokhorova komentują, że wprawdzie jest on niechętny do wymiany Brooka, ale nie twierdzi kategorycznie, że jest on w 100% niedostępny.