#54 Wolałbym przegrać 30 punktami

Nowy sezon, nowe wyzwania. Nie tylko przed naszą drużyną. Nowe wyzwanie postawiłem tez sobie. Moi redakcyjni koledzy po każdym spotkaniu piszą recapy, ja postanowiłem w tym sezonie w pewnym stopniu usystematyzować cykl „Statystycznie patrząc”. Po każdym spotkaniu dostaniecie taką analizę jak dzisiejsza. Przyjrzę się grze naszego zespołu i poszczególnym zawodnikom bardziej szczegółowo. Opis meczu i podstawowe informacje o zdobyczach punktowych to jedno, a analiza słabych i mocnych stron zespołu i zawodników to inna sprawa. Myślę, że taka forma i wiedza jaką zamierzam wam przedstawić to zupełnie nowa jakość. Startujemy!

Przed sezonem zdajesz sobie sprawę, że przytrafią się takie porażki po których będziesz miał ochotę rozwalić monitor, lapka czy Tv. A jak się taka przytrafi to i tak nie umiesz ani sie z tym pogodzić ani tego zrozumieć. Wolałbym wczoraj przegrać 30 punktami, niż w tak pechowy sposób. Przecież Avery nie chciał faulować – zrobił jeden ruch za dużo i… to był zwyczajny pech. Nie ma co szukać winnych – bo przegrał cały zespół, który doprowadził do tak dużej przewagi jaką mieli Bucks.

Większość tych enigmatycznych danych w tabeli znacie, jeśli będzie coś nowego to wyjaśnię w tekście. W nawiasach ilość zdarzeń do konkretnej pozycji.

 Off Rtg  Def Rtg  Pace  Ast % OReb% DReb%
111,5 110,8 100,3 71,8 32,5 73,8

Ot paradoks – lepszy rating ofensywny od defensywnego a przegraliśmy. No ale w meczu nigdy nie ma równo 100 posiadań. Ciężko się pisze po takim gongu. Bo co można sensownego napisać? Pierwsza połowa była OK, w 1 kwarcie zbudowaliśmy przewagę (nawet 10 pkt) i spokojnie graliśmy – choć roztrwoniliśmy prawie cały kapitał. Poczatek 3 kwarty nie zwiastował niczego złego, aż nagle nasz zespół stanął.  W ostatnich 316 sekundach 3 kwarty zdobyliśmy 7 punktów – Bucks 24. Pogoń w 4 kwarcie zakończyła się skucesem, ale wtedy Avery wykonał jeden zbędny ruch ręką. Szkoda.

Amir miał najlepszy rating defensywny w drużynie – 82,6 i zagrał rekordowe w lutym 27 minut.

Zeller miał najsłabszy rating defensywny w drużynie 155,4. Ale to nie koniec złych wiadomości bo miał też najsłabszy rating ofensywny 55,0. Tak, tak – netto miał ponad -100.

Smart miał rekordowe w drużynie -23. Gdyby ktoś pamiętał większy wynik to dajcie znać.

Jared znowu na skuteczności 25% oraz 0% za 3 punkty – a wydawało się, że ostatnio coś drgnęło w jego formie.

Niesamowita akcje zrobił Turner – zebrał piłke po niecelnym rzucie, stanął pod koszem i mając 4 naszych zawodników na obwodzie postanowił dać się zablokować 4 zawodnikom Bucks którzy stali w kóleczku nad nim, niż posłac piłke po ziemi do kogokolwiek. Serio – jeszcze nigdy nie widziałem tak złego wyboru :D

Kidd troche zaskoczył nas siłą ławki – no ale to można było korygować w trakcie meczu.

Jeszcze tylko Clippersi i kilka dni nudy. Byle do osiemnastego…