#16 Jeszcze 32 zwycięstwa do PO

Nowy sezon, nowe wyzwania. Nie tylko przed naszą drużyną. Nowe wyzwanie postawiłem tez sobie. Moi redakcyjni koledzy po każdym spotkaniu piszą recapy, ja postanowiłem w tym sezonie w pewnym stopniu usystematyzować cykl „Statystycznie patrząc”. Po każdym spotkaniu dostaniecie taką analizę jak dzisiejsza. Przyjrzę się grze naszego zespołu i poszczególnym zawodnikom bardziej szczegółowo. Opis meczu i podstawowe informacje o zdobyczach punktowych to jedno, a analiza słabych i mocnych stron zespołu i zawodników to inna sprawa. Myślę, że taka forma i wiedza jaką zamierzam wam przedstawić to zupełnie nowa jakość. Startujemy!

No i 1/5 sezonu zasadniczego za nami. Tak, tak – czas zapiernicza… Te 20% RS zamknęliśmy z przytupem. Wizards grają szybko, ale my gramy szybciej ;) Nie no – od pewnego czasu z Wiz gra nam sie dobrze. Zaczynamy być koszmarem zespołu z DC.

Większość tych enigmatycznych danych w tabeli znacie, jeśli będzie coś nowego to wyjaśnię w tekście. W nawiasach ilość zdarzeń do konkretnej pozycji.

 Off Rtg  Def Rtg  Pace  Ast % OReb% DReb%
109,5 76,0 102,0 66,7 36,5 75,0

Gdyby nie przeciętna postawa przy zbiórkach w obronie (choć dokładnie taka jest nasza średnia z 16 meczów) to napisałbym, że wszędzie zagralismy ponad stan. Te 75% wykorzystanych szans na zbiórkę w obronie to 8 od końca wynik w lidze – więc do przyzwoitości daleko. Jeśli chodzi o ratingi to taki ofensywny chciałbym widzieć zawsze – a do defensywy dobrej to już się przyzwyczaiłem.

 0-5 Ft 5-9 Ft  10-14 Ft 15-19 Ft 20-24 Ft 25-29 Ft
Off 58,6(29) 33,3(6) 62,5(8) 35,7(14) 27,3(33) 57,1(7)
Def 37,9(29) 37,5(8) 12,5(8) 29,4(17) 36,8(19) 0,0(3)

Popatrzmy jak graliśmy w ataku i obronie w poszczególnych strefach. Wynik i rating mówią wszystko, ale nadla za dużo rzucamy w mid – 21 rzutów w mid i tuż przed łukiem to zatrważająca liczba. Siedziało nam za 3 punkty i trzeba było robić ten kroczek w tył. W 3 strefie to wręcz mecz dekady ;) W obronie też, bo pozwolilismy im tam na tylko 1 celny rzut z 8 prób. Nie pozwalalismy im porzucać zza łuku, a dodatkowo nie pozwalaliśmy im porzucać blisko kosza – no i jest odpowiedź skąd taki wynik.

O poszczególnych zawonikach tym razem krótko – w końcu naprawdę nie można się czepiać po takim zwycięstwie. Praktycznie wszyscy zagrali świetne zawody. Choć kilka uwag mam i na tym się skupie.

Amir – tym razem Amir dawał ciała pod koszem w ataku, wykorzystał tylko 1 z 4 sytuacji w najbliższej kosza strefie.

Avery – podobnie jak Amir z tym, że Avery w mid trafił 1 z 4 prób. Ma skutecznośc za 3 pkt powyżej 42% a cegli z mid. Po co?

David – najgorszy w drużynie rating defensywny 90,7. Najsłabszy obrońca rim w tym meczu. Był skuteczny, najlepiej zbierał w ataku (miał 2 zb mniej niż Jared, ale wykorzystał więcej szans na zbiórkę).

Evan – poceglił za 3 pkt – tak przy okazji – jak się ma skuteczność za 3 pkt na poziomie 14% to sie nie rzuca!!!

Isaiah – skuteczny za 2 pkt bo powyżej 50% – za 3 pkt te 30% to troche poniżej średniej sezonowej. Tym razem słabo się dzielił piłką, 3 asysty – ale % punktów po jego podaniach mniejszy od np Jareda i dużo mniejszy od swojej średniej.

Jae – 123,9 to najwyższy rating ofensywny w drużynie i to był właśnie Jae. Atakował i to mi się strasznie podoba, że przestaje być jednowymiarowy – choć ten sezon gra w kratkę w ataku.

Jared – szacuneczek. Przy okazji – chciałbym odszczekać słowa które kiedyś napisałem, że Jared jest na wylocie. Nie jest – a ja pisze – hau hau hau ;)

Jonas – tak jak Stevens powiedział – Jonas nie musi punktować, żeby robić nam gre – bo nie punktował a grę robił. Ale jakby tak zaczął punktować to myśle Brad, że byłbyś szczęśliwszy :D

Kelly – tym razem KO był bardzo dobry nie tylko w obronie – siadło za 3 pkt. Wreszcie. Olynyk ma drugą skuteczność za 3pkt, po Averym w naszej drużynie, a pomimo tego nadal twierdzę, że z formą w ataku jest w 4 literach.

RJ – 6 minut do zapomnienia – no ok 3 zbiórki w obronie.

Terry – 10 minut o których on powinien zapomnieć, bo nieskuteczny dramatycznie. Choć znowu pokazał, że szybkośc ma niesamowitą… Melodia przyszłości…

Tyler – 6 minut do zapomnienia. Dał się zablokować jak dzieciak, a potem jeszcze obić Humpowi…

Skoro 20% RS za nami – to w najbliższych dniach postaram się podsumować tę naszą grę. Poprzednio było o całym zespole – to tym razem o każdym zawodniku napiszę „kilka” słów.  Oczywiście ze spora ilością statystyk :D

Do następnego spotkania.