#15 Win w drodze do PO – ale gra…

Nowy sezon, nowe wyzwania. Nie tylko przed naszą drużyną. Nowe wyzwanie postawiłem tez sobie. Moi redakcyjni koledzy po każdym spotkaniu piszą recapy, ja postanowiłem w tym sezonie w pewnym stopniu usystematyzować cykl „Statystycznie patrząc”. Po każdym spotkaniu dostaniecie taką analizę jak dzisiejsza. Przyjrzę się grze naszego zespołu i poszczególnym zawodnikom bardziej szczegółowo. Opis meczu i podstawowe informacje o zdobyczach punktowych to jedno, a analiza słabych i mocnych stron zespołu i zawodników to inna sprawa. Myślę, że taka forma i wiedza jaką zamierzam wam przedstawić to zupełnie nowa jakość. Startujemy!

Podobac się mogło tylko kilka minut tego spotkania. Pierwsze dwie gdy wyszliśmy na 7-0, no nawet trzy minuty gdy było 12-2 i ostatnie trzy gdy zakonczyliśmy spotkanie szczęśliwym runem 9-0. Tyle można dobrego powiedzieć o naszej postawie. Reszta niech w sumie będzie milczeniem.

Większość tych enigmatycznych danych w tabeli znacie, jeśli będzie coś nowego to wyjaśnię w tekście. W nawiasach ilość zdarzeń do konkretnej pozycji.

Off Rtg  Def Rtg  Pace  Ast % OReb% DReb%
80,1 78,7 103,3 58,1 20,4 86,0

Mecz toczony w szybkim tempie, ale wynik jak po 3 kwartach. Nie powinno to dziwić – w końcu skutecznośc 34% :D To jest śmiech przez łzy. Dzielenie się piłką całkiem sensowne – ale tylko gdy trafialiśmy, bo nieskończona ilość samolubnych zagrań postawiła nas pod ścianą w końcówce. Słabiutko na atakowanej desce – bardzo dobrze na bronionej – 86% szans na zbiórkę zostało wykorzystanych.

0-5 Ft 5-9 Ft  10-14 Ft 15-19 Ft 20-24 Ft 25-29 Ft
Off 33,0(27) 16,7(6) 62,5(8) 31,3(16) 25,0(20) 46,2(13)
Def 48,1(31) 42,9(14) 33,3(6) 0,0(4) 45,5(11) 20,0(15)

Popatrzmy jak graliśmy w ataku i obronie w poszczególnych strefach. Dramat w 1 strefie – mało rzutów i więksozść niecelnych. Jednak te 14 bloków Phili skąd się wzięło. Kolejny raz fatalnie w okolicach 2 metra od kosza – 1 celny rzut z 6 prób. Ma ktoś jakąś koncepcje dlaczego? Dalej było już lepiej, choć za dużo rzutów w mid. Bardzo dobra skutecznośc w 6 strefie – chciałbym tak zawsze. W obronie blisko kosza prezentujemy poziom akademicki – prawda dość brutalna – w końcu graliśmy z zespołem na poziomie NCAA a jechali nas strasznie w dwóch najbliższych strefach. W mid im na nic nie pozwoliliśmy – ale co z tego, skoro oni – NAWET PHILA – wiedzą, że tam sie rzucać nie opłaca i mieli tylko 4 próby. Dobrze w ostatniej strefie rzutu za 3 pkt.

Amir – wreszcie dobry mecz Amira. Duży człowiek od małych rzeczy. 25% rim protection, w 1 strefie trafiał wszytsko co miał w rękach, a że kolejny raz miał tylko 3 razy piłke na rzut. Czy mi się wydaje, czy Amir został ściągnięty też po to, żeby nim grac p&r? Dobrze w obronie w każdej strefie. Sedziowie ukradli mu jednego pieknego bloka na Noelu.

Avery – słaba skuteczność – trafił 1 z 6 rzutów w mid. Dużo lepszą skuteczność miał za 3 pkt. W obronie naprawdę dobrze – najwyższy rating netto w drużynie. Jedyny w drużynie z ratingiem ofensywnym powyżej 100.

David – 5 zmarnowanych minut. Rating ofensywny 37,6 – no to mi wychodzi 0,8 mln dolarów za każdy punkcik w ratingu :D Tak – wiem, śmiech przez łzy.

Evan – jedyny nasz rezerwowy w tym meczu. O reszcie można spokojnie zapomnieć – nie przyszli na mecz. Skutecznośc słaba, za 3 pkt nic nie wpadało – ale był 2 opcja w zespole – a to już źle świadczy o nas. Sensownie w obronie – można się ET czepiać za wiele rzeczy, ale za 3 mln zielonych daje naprawdę dużo.

Isaiah – gdyby zawsze tak grał… Świetna obrona w 6 strefie – bronił 13 rzutów, Phila trafiła tylko 2. Skutecznośc prawie idelana, tylko w 2 strefie spudłował oba rzuty.

Jae – w statystykach ogólnych to poza skutecznością ma fajną linijkę, ale w zaawansowanych już widać, że było mocno średnio. Jedyny zawodnik wyjściowego składu z ujmenym ratingiem netto. Zabójcza była skutecznośc w rzutach za 2 pkt – 1 celny rzut z 5 w najbliższej strefie pod koszem.

Jared – poza słabą skutecznością nie można mu nic zarzucic. Niesamowita walka na desach, 22% rim protection, w 1 strefie zatrzymał zawodników Phili na 44%.

Jonas – 8 minut katastrofy – rating ofensywny 16. Serio – 16,0. Jedynie ratuje go obrona bo tu było całkiem sensownie.

Kelly – 14 minut i było to najsłabsze 14 minut KO od kiedy pamiętam, a może nawet w ogóle najsłabsze w Bostonie. No dobra w 2 strefie wybornił wszytskie 3 rzuty.

RJ – nie codziennie jest 1 maja, więc tym razem Łowca dostosował się do poziomu ławki rezerwowych i zagrał kape w każdym elemencie. Ofensywny rating 23.

Terry – 2 minuty i 2 straty.

Tyler – 6 minut z ratingiem defensywnym 114,8. Co sie z nim stało?

W tym meczu nasza ławka rezerwowych nie istniała, a przecież w tym seoznie była wielokrotnie naszym atutem. Brak Smarta jest widoczny i to bardzo. Jednak największym problemem są podkoszowi a dokłądniej ich forma. Jared który na początku sezonu był z formą tak głeboko w kieszeni, jest jedynym o którym można powiedzieć, że nie rozczarowuje – bo niczego dobrego sie nie spodziewaliśmy. Reszta… No OK Kelly i jego niespodziewanie dobra obrona. Lee i Zeller na przemien pukają w dno od spodu.