To już dziś!

Wreszcie! To już dziś! Zaczyna się! Nowy sezon! Wprawdzie to tylko mecz sparingowy, w dodatku z europejskim klubem, ale… Kto nie tęsknił za emocjami? Kto nie tęsknił za tą atmosferą meczową? To były długie miesiące bez naszych ulubieńców. Summer League tylko pobudziła apetyt. Mamy kilku nowych zawodników i nie ma nic dziwnego, że czekałem na ten mecz niczym Junior na nowe klocki Lego. Zaczynamy preludium do poważnego grania. Sezon zasadniczy ruszy za trzy tygodnie – co za tym idzie, czasu na kilka ważnych decyzji nie pozostało dużo. Stevens i Ainge maja nad czym myśleć, a te dwa mecze mogą dać kilka odpowiedzi. Zaczynamy nowy sezon!!!

Pierwszy mecz przedsezonowy Celtowie rozegrają we Włoszech. Nie ma chyba kibica bostońskiej drużyny, który by na ten mecz nie czekał. Wciąż mamy o jednego zawodnika w skłądzie za dużo. Wciąż nie wiemy jak będzie kształtowała się wyjściowa piątka. Do zespołu dołączyło dwóch weteranów – David Lee i Amir Johnson. Myśle, że nawet Brad Stevens nie wie jeszcze jak poustawia drużynę na pierwszy mecz sezonu zasadniczego. Trzy tygodnie do meczu z Philadelphią to paradoksalnie dużo i mało czasu. W NBA przez dokładnie 22 dni może dojśc do kilku zmian w składzie (choć Danny obiecywał mniejszą ilość wymian niż w zeszłym roku – swoją drogą ciężko byłoby zrobić ich więcej). Miemy nadzieje, że kontuzje będą omijać naszych zawodników. Jednak te 22 dni to wciąż mało czasu na podjęcie kilku kluczowych decyzji.

Czy z zespołem rozstanie się przed startem nowego sezonu Perry Jones? Gdyby nie sprawa nadwagi Sullingera to ta kwestia byłaby przesądzona. Jego podatność na kontuzje, które odnosił każdego sezonu to kwestia która moim zdaniem dyskwalifikuje Jonesa, jako zawodnika wartego inwestowania w niego czasu na parkiecie. No ale Jared przed sezonem nie ogarnął tak banalnej sprawy jaką jest uzyskanie wagi optymalnej dla zawodnowego sportowca.

Czy Jared dalej będzie na cenzurowanym? Podczas otrwartego treningu dla posiadaczy karnetów Sullinger nie wyszedł ani w tej „lepszej” piatce, ani w tej „gorszej” piątce. Usiadł na ławce wraz z naszymi wydraftowanymi „dzieciakami”. CZy Stevens starcił do niego cierpliwość?

Czy Amir będzie podstawowym centrem? Po coś Danny ściągnął za naprawdę duże pieniądze Johnsona. Nie ściagałby go bez konsultacji z Bradem – bo to jednak nie jest ten format zawodnika. Jednak Amir wylądował w Bostonie i już nie mogę się doczekać jego gry.

Kto podstawową „czwórką”? Lee? Olynyk? Tu Stevens ma wielkie pole manewru. Mamy bardzo silnie (tradycyjnie zresztą) obsadzoną te pozycję. Czy nadszedł już szas, żeby Kelly grał jako stretch four? Moim zdaniem tak – jakie ma zdanie nasz trener?

Kto wyjdzie jako pierwszy na parkiet na pozycji SF? Nadszedł już czas Crowdera? Czy dziś zacznie się dla niego „butlerowski” sezon? Nie mam wątpliwości, że Jae zasługuje na kontrakt jaki otrzymał. Ciekawi mnie tylko kwestia, czy już w trakcie tego sezonu będziemy się cieszyć jednym z najlepszych kontraktów w NBA dla zawodnika na „trójce”.

Jaka będzie pierwsza piątka?
Smart/Bradley/Crowder/Lee/Johnson
a może:
Smart/Bradley/Turner/Sullinger/Johnson

Sporo pytań, a przecież wypisałem tylko kilka które mnie osobiście najbardziej interesują.

Jak wy widzicie wyjściową piątke na dzisiejszy masz?

Dziś o 20.30 zapraszamy na nasz czat. Na pewno ktoś (kilkudziesięciu ktosiów?) będą ten mecz śledzić i podzielą się wiadomo czym.