Kto został po drafcie?

Stało się – 60 zawodników zostało ostatniej nocy wybranych w drafcie i prawa do nich są zastrzeżone. Oprócz nich pozostała niemała grupa, która nie zyskała uznania w oczach GM-ów – zaskakującymi nazwiskami są tutaj zwłaszcza Christian Wood, Cliff Alexander i Robert Upshaw. Czy Celtics mogą sięgnąć po któregoś z nich? Jest to możliwe, chociaż ten ostatni potwierdził już grę w lidze letniej… dla Lakersów.

Spójrzmy zatem na kilka możliwych opcji, które mogą zainteresować Celtów – choćby pod kątem kompletowania składu na letnie rozgrywki:

 

Cliff Alexander | PF, 19 lat, 206 cm, 108 kg

Spora niespodzianka, bo w znacznej części mocków pojawiał się pod koniec pierwszej rundy. Silny skrzydłowy w barwach Kansas Jayhawks notował 7 punktów i 5 zbiórek na mecz, jednak nigdy nie dostał większej szansy. Na dodatek NCAA wszczęła wobec niego śledztwo związane z podejrzeniami odnośnie nielegalnego finansowania, przez co nie mógł grać w końcowej części sezonu. Wygląda na to, że nie zaimponował też na przeddraftowych workoutach (między innymi dla Celtics). Może to być ciekawa opcja, ale tylko po zwolnieniu jakiegoś miejsca na tej pozycji.

Robert Upshaw | C, 21 lat, 213 cm, 113 kg

Czemu, czemu nie wybraliśmy go z 45 pickiem? Wielu fanów Bostonu zadaje sobie pewnie dzisiaj to pytanie – zwłaszcza po przeczytaniu, że dołączy on na ligę letnią do Lakersów. O centrze z ogromnym potencjałem, lecz równie sporymi problemami pozaboiskowymi pisaliśmy więcej tutaj. Dla wielu był on faworytem do drugorundowego wyboru przez Celtics i postawienie przed nim nawet „nowego” Marcusa Thorntona wydaje się być na chwilę obecną niezrozumiałe. Danny zapewne miał dobre powody by go odpuścić, ale może postanowi dać mu jeszcze szansę jeśli z jakichkolwiek przyczyn Lakers z niego zrezygnują.

 Mouhammadou Jaiteh | C, 20 lat, 208 cm, 112 kg

Potężny Francuz graczem jest dość surowym, ale warunków fizycznych odmówić mu nie można. Do gry w NBA nie jest na chwilę obecną gotowy, ale warto byłoby mieć go na oku – zaproszenie go na ligę letnią byłoby ciekawym posunięciem..

Christian Wood | PF, 19 lat, 211 cm, 100 kg

Kolejny PF, więc podstawowy warunek taki, jak przy Alexandrze – zrobienie na tej pozycji trochę miejsca. Również jak Alexander pojawiał się w mockach nawet pod koniec pierwszej rundy. Wood w barwach uczelni UNLV notował średnie na poziomie 15.8 punktów, 9.8 zbiórek oraz 2.7 bloków. Gdyby nabrał więcej masy, mógłby zapewne z powodzeniem występować także jako center.

Michael Frazier II | SG, 21 lat, 193 cm, 91 kg  lub  Aaron Harison | 20 lat, 198 cm, 97 kg

Jak powszechnie wiadomo, cierpimy na niedobór graczy obwodowych – czemu by więc nie dodać Fraziera lub Harisona? Możliwych opcji jest zresztą znacznie więcej.