Garnett współwłaścicielem Wolves?

Wielu kibiców Celtics liczy na to, że KG po zakończeniu kariery zwiąże się w jakiś sposób z Bostonem – na przykład jako asystent trenera. Szanse na to się jednak zmniejszają, gdyż mistrz NBA z 2008 roku zainteresowany jest kupnem drużyny, w której zaczynał karierę – Minnesoty Timberwolves.

„Chcę kupić Timberwolves. Stworzyć grupę i być może któregoś dnia kupić zespół. To jest to, czego chcę” – tak o drużynie, w której spędził pierwsze 12 lat kariery, powiedział Garnett. Został on wydraftowany przez Minnesotę w 1995 roku i dopiero w 2007 przeszedł do Bostonu, gdzie w pierwszym sezonie zdobył swoje jedyne mistrzostwo. Latem 2013 roku został z kolei wytransferowany do Brooklyn Nets, gdzie gra do dzisiaj.

Timberwolves wyceniani są na około 430 milionów dolarów, podczas gdy Garnett w toku kariery zarobił 315 milionów (nie wliczając reklam). Glen Taylor, właściciel drużyny, dawał wcześniej do zrozumienia, że byłby zainteresowany sprzedaniem części udziałów potencjalnym akcjonariuszom mniejszościowym. W przypadku zrealizowania się takiego scenariusza trudno spodziewać się zatrudnienia Garnetta w Bostonie.